► Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Що передбачає законопроєкт
Насамперед — це врегулювання питання умов виплати додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, та щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. І це з урахуванням рішення Конституційного суду від 17 липня 2018 року № 6.
Також передбачається врегулювати при призначенні пенсії для всіх учасників ліквідації аварії на ЧАЕС питання обчислення заробітної плати з п'ятикратного розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Читайте також: Через 30 років тільки у 1 з 3 українців буде державна пенсія
Заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко на засіданні парламенту зазначив, що згідно з цим законом будуть встановлені однакові умови обчислення зарплати для всіх учасників ліквідації наслідків аварії, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою — як з числа військових, так і з числа цивільних осіб.
Він зазначив, що з 1 січня 2022 року пенсія зросте у майже 40 тис. пенсіонерів і складе в середньому:
- для першої групи інвалідності — понад 16 тис. грн;
- для другої групи — майже 13 тис. грн;
- для третьої групи — майже 9 тис. грн.
За його словами, реалізація закону потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України на 2022 рік у розмірі 1,2 млрд грн, які необхідно буде закласти в бюджеті.
Що цьому передувало
- Пенсії, обчислені залежно від зарплати та стажу, з 1 березня для 8 млн українців зросли на 11%, в середньому зростання склало 300 грн.
- 12 березня 2021 року голова Мінсоцполітики Марина Лазебна заявила про те, що сподівається, що законопроєкт, яким «відв'яжуть» соціальні виплати від рівня прожиткового мінімуму, ухвалять найближчим часом — це дозволить збільшити рівень мінімальної пенсії до 3500 грн.
- З 1 квітня 2021 року в Україні пенсійний вік для жінок збільшили з 59,5 до 60 років.