За словами експерта, станом на 26 квітня першу дозу вакцини в Україні отримало лише 1,2 особи зі 100.
«Це значно менше ніж в Польщі, Чехії чи Румунії, де ці показники перевищують 20 доз на 100 осіб», — повідомив Демків.
Лідером в ЄС за цим показником стала Угорщина, де першу дозу вакцини отримали більше половини населення, а повністю вакциновані понад 15% громадян.
На сьогодні середня добова кількість вакцинацій становить 11 тис. Щоб досягти 70-відсоткового рівня вакцинації населення до кінця року необхідно робити 270 тис. щеплень на день.
За базовим прогнозом ICU, цих показників Україні досягнути не вдасться. До кінця року першу дозу вакцини отримає близько 50% українців. Хоча навіть для реалізації такого сценарію, визнає Михайло Демків, необхідно збільшити темпи поставок вакцин та прискорити темпи вакцинації.
За оцінками ICU, 70% українців зможуть отримати першу дозу вакцини до кінця року лише в тому випадку, якщо країни ЄС повністю завершать вакцинацію та допомагатимуть сусідам.
Як вакцинація вплине на ВВП
У випадку вакцинанції 50% населення в 2021 році, ВВП України зросте на 5,2% цього року і на 3,8% — у наступному, розраховують в ICU.
Якщо ж вакцинувати вдасться 70% громадян, показники зростання ВВП становитимуть, відповідно, 5,6% та 4,1%.
Читайте також: У Туреччині з 28 квітня ввели локдаун. Що це означає для туристів
В разі ж вакцинації лише 30% населення, ВВП у 2020 році зросте на 4,7%, а в 2022 році — на 3,5%. Крім цього, в такому разі восени буде висока ймовірність запровадження нових локдаунів.