► Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Єврооблігації з погашенням у 2033 році зросли в ціні на 2,3 в. п. — до 102,79%, а їх прибутковість відповідно опустилася нижче 7% — до 6,9%. Більш «короткі» євробонди з погашенням у січні 2023 року подорожчали на 0,8 в. п. — до 106,62%, а їх прибутковість впала нижче 5% — до 4,73%.
Потім ціни скоригували, проте незначно, зауважили трейдери.
Водночас нинішні ціни на єврооблігації і ВВП-варранти все ще помітно нижче тих, що були на початку лютого цьогоріч. Зокрема, тоді ціна ВВП-варантів досягала 113,6%, евроблігацій-2033 — 109,5%, єврооблігацій-2023 — 110,1%. Однак потім ціна почала знижуватися, а прибутковості, відповідно, рости під впливом таких чинників, як затягування надання Україні чергового траншу і ситуація на світових ринках. Останнім часом додався ще й фактор нарощування російських військ біля південно-східного кордону України і в Криму.
Читайте також: Реальна вартість українських ВВП-варантів набагато вище нинішніх котирувань. Варто купувати — Morgan Stanley
Як повідомлялося
У четвер, 22 квітня, міністр оборони РФ Сергій Шойгу анонсував на 23 квітня початок процесу повернення в пункти постійної дислокації російських військ, які були задіяні на навчаннях у Південному та Західному військових округах поблизу кордонів з Україною. Вони повинні повернутися в пункти постійної дислокації до 1 травня.