Згідно з даними CoinGecko, частка альткоїна на ринку цифрових грошей збільшилася до 14%.
Причина зростання курсу
21 квітня в мережі Ethereum був зафіксований рекорд за кількістю транзакцій — 1,56 млн. Також 20 квітня на Фондовій біржі Торонто (TSX) були запущені три ETF на базі альткоїна, а 15 квітня в мережі криптовалюти відбулося важливе оновлення — хардфорк Berlin.
Курс 23 квітня
Згідно з інтерактивною таблицею «Мінфіну» станом на 7:30 курс Ethereum становить $ 2 261,42.
Читайте також: В Ethereum відбувся хардфорк. У мережі зафіксували збій
Що кажуть експерти
На блокчейні Ethereum працюють майже всі популярні в даний момент напрямки — від стейблкоїнів до DeFi, зазначив провідний стратег EXANTE Яніс Ківкуліс.
За його словами, курс монети зростає проти ринку на тлі останніх позитивних подій, проте незабаром ситуація може змінитися, пише РБК.
«Якщо тиск розпродажів на крипторинку продовжить зростати, рано чи пізно це торкнеться і Ethereum. З великою ймовірністю, сезон альткоїнів проходить (в деяких випадках вже пройшов) свій піковий момент. І з цієї точки варто проявляти особливу обережність — розпродаж еталонного активу здатний ініціювати більш широке падіння ринку», — припустив аналітик.
Передісторія
15 квітня в основній мережі Ethereum на блоці # 12 244 000 відбувся хардфорк Berlin. Напередодні події ціна активу оновила історичний максимум вище $2 460, а відкритий інтерес по ф'ючерсах досяг рекордних $ 8,1 млрд.
Що означає Ethereum 2.0
Ethereum 2.0 — це рішення, яке дозволить масштабувати оригінальний блокчейн і зробити його більш зручним для користувачів.
Основна особливість поновлення полягає в переході мережі на консенсус Proof-of-Stake (PoS) — він замінить консенсус Proof-of-Work (PoW), на якому зараз працює блокчейн.
Головна відмінність PoS від PoW — в тому, що для підтримки роботи мережі більше не потрібні майнери, які генерують обчислювальну потужність. Працездатність блокчейну забезпечують власники цифрових монет і отримують за це винагороду. Цей процес називається стекінг.
Що таке Хардфорк
Хардфорк — це кардинальна зміна роботи алгоритмів і самого коду. Найчастіше при хардфорку впроваджуються нові технології, які призводять до роздвоєння блокчейну і створення нової криптовалюти.