Щоб запобігти негативним наслідкам глобального потепління, компанія Mastercard заснувала Priceless Planet Coalition глобальну ініціативу, головною метою якої є відновлення 100 мільйонів дерев у світі за п'ять років для зниження рівня СО2. Сьогодні, напередодні Дня Землі, до ініціативи приєднався Ukrsibbank BNP Paribas Group і буде ексклюзивно представляти Україну у проекті.
Клієнти банку особисто зможуть зробити внесок у відновлення лісів і запобігання глобальному потеплінню, здійснюючи безконтактні NFC-оплати своєю карткою Mastercard від Ukrsibbank. За такі безготівкові розрахунки з Mastercard банк Ukrsibbank додатково виділить кошти на висадку 75 тисяч дерев у важливих для планети лісах Австралії, Кенії та Бразилії. При цьому користувачеві не нараховуються жодні додаткові комісії у зв'язку з ініціативою. Регіони для відновлення були обрані експертами з кліматології та відновлення лісів Conservation International та Інститутом світових ресурсів (World Resources Institute) на підставі передового наукового підходу у боротьбі з глобальним потеплінням.
«Як частина Групи BNP Paribas Ukrsibbank орієнтований на позитивний вплив на суспільство та навколишнє середовище, а також на питання протидії змінам клімату. Ми інвестуємо в нашу енергоефективність та підтримуємо ініціативи щодо захисту та відновлення екосистеми нашої планети. Перш за все, ми прагнемо позитивного впливу через нашу щоденну операційну діяльність. Тож ми раді залучити наших клієнтів до Priceless Planet Coalition, і як результат, посадити 75 тисяч дерев у життєво важливих для нашої планети районах. Згідно з дослідженнями, 69% українців заявляють, що у 2021 році вони будуть більше турбуватися про навколишнє середовище, ніж раніше. І ми пропонуємо рішення зробити це простим способом — шляхом щоденних безконтактних NFC платежів за товари та послуги картками Mastercard від Ukrsibbank. Це буде наш спільний позитивний вплив на навколишнє середовище та внесок у краще майбутнє», — сказав Лоран Дюпуш Голова Правління голова правління Ukrsibbank BNP Paribas Group.
За результатами дослідження Mastercard та Ukrsibbank1, 94% опитаних вважають, що сьогодні жителі України приділяють недостатньо уваги екологічним питанням. У той же час 86% респондентів усвідомлюють, що їх життєдіяльність впливає на загальний стан планети, і більшість (93%) готові змінювати свої звички на користь екології. Зокрема, 59% готові утилізувати побутове сміття, кожен другий — висаджувати дерева, 48% згодні більш розумно і економно використовувати електроенергію, а більше третини українців (36%) готові підтримувати соціальні ініціативи, метою яких є збільшення площі лісів на планеті. І 8 з 10 українців зроблять це для всієї планети і майбутніх поколінь.
«Захист навколишнього середовища та відновлення природних ресурсів стає як ніколи важливим завданням, і її вирішення потребує максимального включення всіх: і держави, і бізнесу, і кожної людини особисто. Наше дослідження показало, що українці турбуються про майбутнє планети і готові брати активну участь: 83% українців згодні, що стримування процесу кліматичних змін на Землі — найважливіша ініціатива і внесок в майбутнє людства, а 73% переконані, що кожен житель планети повинен приділяти увагу вирішенню екологічних проблем. Mastercard у рамках Priceless Planet Coalition об'єднує зусилля компаній по всьому світу для вирішення глобальних викликів, а також пропонує можливість активно підтримати ініціативу держателям карток, і ми дуже раді, що разом з Ukrsibbank ми починаємо такий важливий проект в Україні», — підкреслила Інга Андреєва, генеральний директор Mastercard в Україні та Молдові.
Українці вважають, що вирубка лісів один з головних чинників, які прискорюють процес глобального потепління. Серед можливих рішень цієї проблеми українці в першу чергу називають збільшення площі лісів (63%), скорочення викидів СО2 підприємствами (60%), а також перехід на відновлювані джерела енергії такі як вода, сонце чи вітер (55%). Водночас, українські користувачі загалом (60%), і особливо молодь, звертають увагу на соціальну активність компаній. Так, 66% опитаних у віці від 18 до 24 років віддають перевагу товарам компаній, які піклуються про навколишнє середовище.
Зацікавленість українців у вирішенні екологічних проблем відповідає загальноєвропейському тренду. Так, дослідження Mastercard2 у 14-ти європейських країнах показало, що 52% європейців занепокоєні тим, як їх дії впливають на навколишнє середовище, і 8 з 10 заявили, що готові особисто допомагати вирішенню проблем навколишнього середовища і сталого розвитку в 2021 році.
Priceless Planet Coalition — глобальна ініціатива компанії Mastercard, яка об'єднує зусилля споживачів, фінансових установ, торговців і міст у боротьбі зі зміною клімату. До Priceless Planet Coalition вже приєдналося понад 50 компаній з усього світу, і Коаліція продовжує активно розширюватися.