Що кажуть в МОЗ
«Кабінет Міністрів погодив запропоновану МОЗ угоду про позику в рамках проєкту «Екстрене реагування на covid-19 та вакцинація в Україні», — зазначила Шаталова.
Куди підуть кошти
Заступниця міністра проінформувала, що документ передбачає, зокрема, кошти для закупівлі вакцини проти сovid-19 на суму близько 840 млн грн.
Додатково угодою передбачено її доправлення до України, закупівля обладнання, а також проведення тренінгів з утилізації відходів.
Читайте також: МВФ надасть допомогу бідним країнам для боротьби з пандемією
Крім того, передбачена закупівля додаткового обладнання, зокрема для забезпечення холодового ланцюга, на заміну наявних у пунктах щеплення холодильників та для секвенування штамів походження вірусу.
Страхування від covid-19. Виплата до 50 тисяч гривень
Приблизно 900 мільйонів гривень отримає загальний фонд державного бюджету за виконання показників успішності реалізації пунктів проєкту.
Операція-вакцинація
Кабінет міністрів опублікував Національний план вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19 — згідно з ним до кінця року хочуть ввести 47,8 мільйонів доз вакцини.
У плані вказується, що мінімальна потреба у кількості доз на грудень 2021 року складає 47,8 мільйонів доз. За умови, що кожній особі треба вводити дві дози препарату, йдеться про щеплення для майже 24 мільйонів українців.
Водночас, влада змогла домовитись лише про майже 22 мільйони доз вакцин різних компаній. Так, йдеться про Oxford/AstraZeneca, Novavax Inc, Pfizer/BioNTech та Sinovac Biotech Ltd.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».