Це дало змогу компенсувати відтік коштів з банківської системи у готівку за тиждень у сумі 6 млрд грн.
► Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Регулятивний капітал
Регулятивний капітал банків у березні зріс на 3,2 млрд грн — плюс 1,8%. Це дозволило підвищити показники адекватності основного та регулятивного капіталу до 16,2% та 22,6% відповідно. Такі показники більше ніж удвічі перевищують нормативні значення відповідних показників та свідчать про високий рівень капіталізації банківського сектору України.
Разом з тим, зазначив Данилишин, після прийняття Національним банком рішення про підвищення облікової ставки до 7,5% ставки на міжбанківському ринку змістилися до рівня нової нижньої межі ставок за операціями НБУ — 6,5%.
Підтримка ліквідності
Для підтримки ліквідності банків Національний банк минулого тижня надав чотирьом банкам рефінансування на суму 405 млн грн за ставкою 7,5% на строк 84 дні.
Заборгованість платоспроможних банків перед НБУ за тендерними кредитами до 90 днів становить 3,4 млрд грн, за довгостроковими кредитами від 1 до 5 років — 68,8 млрд грн.
Кредитування
Реалізація Державної програми «Доступні кредити 5−7-9%» продовжує нарощувати обсяги високими темпами. Минулого тижня в рамках програми було видано 555 кредитів на суму 1,6 млрд грн, а загальний портфель кредитів на умовах програми збільшився до 33,6 млрд грн, з яких:
- 15 млрд грн (44,6%) було надано на рефінансування існуючої заборгованості клієнтів банків;
- 13,7 млрд грн (40,8%) — на підтримку обігового капіталу;
- 4,9 млрд грн (14,6%) — на інвестиційні цілі.