►Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
«У законодавстві є норма, яка дозволяє не подавати податкову декларацію, якщо інвестиційний дохід нижче за прожитковий мінімум, встановлений на 1 січня відповідного року, помножений на 1,4», — повідомив Василь Матій.
На 1 січня 2020 року прожитковий мінімум становив 2027 грн, тож, у декларації, що подається зараз, можна не зазначати минулорічні доходи від інвестиційної діяльності розміром до 2837,8 грн.
З початку 2021 року прожитковий мінімум становить 2189 грн, тому з цьогорічних інвестдоходів можна не сплачувати податки, якщо вони становлять менше 3064,6 грн.
«Однак я все одно рекомендував би подавати декларацію, щоб потренуватися на невеликих сумах, адже чим частіше ми подаємо декларації, тим менше часу це в нас займає», — ділиться своїм досвідом Василь Матій.
Читайте також: Топ-10 брокерів, за допомогою яких можна купити акції на іноземних фондових біржах
Які ставки податків
Ставка податків на доходи, отримані як дивіденди від іноземних компаній, становить 9% плюс додатково стягується 1,5% військового збору.
Ставка на доходи від продажу активів на фондовому ринку становить 18% і так само додатково стягується 1,5% військового збору.