Подвійні податки
За словами Дмитра Гоцина, як правило, законодавство іноземних держав залишає за собою право оподатковувати доходи як резидентів, так і нерезидентів від операцій з цінними паперами їх компаній. При цьому оподаткування може бути і дивідендів, і інвестиційного прибутку.
«Часто держави укладають договори про уникнення подвійного оподаткування. Якщо держава уклала таку угоду, тоді її резиденти мають право зменшити свої податки за рахунок тих, які вони вже заплатили в інших державах» — пояснив експерт.
Як діє оподаткування доходів, отриманих на фондовому ринку Дмитро Гоцин розглянув на прикладі акцій американських акцій, куплених через Interactive Brokers.
Податки з дивідендів
«Для резидентів України в США ставка податків на дивіденди становить 15%. При цьому в Україні ставка за такі доходи 9% податку плюс 1,5% військового збору», — пояснив юрист.
За словами експерта, виходячи з правил уникнення подвійного оподаткування, інвестор мав би заплатити податки в США, а в Україні лише 1,5% військового збору. «Але на практиці для підтвердження податку, сплаченого в США, нам слід отримати підтвердження в необхідній для українських податківців формі, щоб підтвердити сплату податків», — констатував Дмитро Гоцин.
Юрист розповів, що деякі інвестори намагаються оформити всі необхідні папери, але це тривалий і затратний процес.
Тому в більшості випадків інвестору доведеться платити податки двічі — в США і Україні. Таким чином, сумарно вони складуть 25,5%.
Інвестиційні доходи
Це різниця між сумою продажу і покупки активів. Наприклад, якщо інвестор купив акцію за $100, а продав за $ 110, він повинен заплатити податки з доходу в $10.
Читайте також: Топ-10 брокерів, за допомогою яких можна купити акції на іноземних фондових біржах
«У випадку з США податок з таких доходів не стягується. В Україні з таких доходів стягується 18% податку плюс 1,5% військового збору», — розповів Дмитро Гоцин. Тобто сумарно 19,5%.