► Підписуйтеся на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
Позиція регулятора
Як підкреслив голова Нацбанку Кирило Шевченко, досвід попередніх років показує, що банки реагують на результати діагностики та працюють над поліпшенням своєї фінансової стійкості.
«Відносно стрес-тестування, то нам важливо досконально розуміти фінансовий стан банків після того, як вони пройшли кризовий рік. Саме на це і спрямована діагностика банківського сектора… Зараз було б нелогічно відкласти цю важливу справу ще на рік», — зауважив Шевченко .
«Для ефективних банків з якісними кредитними портфелями будь-який несприятливий макроекономічний сценарій у стрес-тесті не страшний» — Шевченко
Глава Нацбанку додав, що регулятор веде діалог з банками для впровадження заходів з банківського нагляду, зокрема нормативів.
«В цілому наш підхід такий: якщо впровадження якогось нормативу торкнеться дуже обмеженої кількості банків і не матиме системного впливу, то ми будемо працювати з окремими банками і вимагати від них вирішувати свої проблеми з капіталом», — пояснив Шевченко.
Він вказав, що НБУ шукатиме варіанти реагування, якщо заплановане введення NSFR-нормативу призведе до системного впливу.