Скільки заробив банк
Як повідомила пресслужба банку, за перші три місяці року прибуток від обслуговування клієнтів та банківських операцій склав 8,5 млрд грн, що на 27% більше результатів першого кварталу 2020 року.
Кількість активних клієнтів банку виросла порівняно з першим кварталом 2020 року на 6% до 18,64 млн, а число активних користувачів цифрового банку Приват24 на 30% до 13 млн.
Відповідне збільшення обсягів операцій забезпечили зростання комісійних доходів банку на 16% до 5 млрд грн.
Читайте також: Приватбанк незабаром виставлять на продаж — глава НБУ
Чистий процентний доход у порівнянні з першим кварталом минулого року виріс на 21% й становить 6,3 млрд грн. Банк продовжує планомірно знижувати депозитні ставки аби кредитні ресурси стали доступними як для бізнесу, так і для простих українців.
Так, кредитний портфель банку у порівнянні з четвертим кварталом 2020 року збільшився на 6% до 58,5 млрд грн, але ще є на 4,7% меншим «доковідних» обсягів першого кварталу минулого року. Поступове відновлення портфеля відбувається завдяки розвитку кредитування малого та середнього бізнесу.
Втім, зміни в світовій економіці та економіці України, насамперед зростання доходності довгострокових казначейських паперів уряду США та зміцнення курсу гривні обумовили у першому кварталі року негативний результат від переоцінки індексованих облігацій внутрішньої державної позики, що були отримані як внесок в статутний капітал банку при націоналізації.
Читайте також: АМКУ відкрив справи проти Приватбанку та Ощадбанку за монополізм на ринку еквайрингу
Ситуативний, не пов’язаний із звичайною діяльністю банку, збиток від цього портфелю за 3 місяці 2021 року склав — 6,8 млрд грн.
Одночасно, позитивний вплив на результати банку коливань валютних курсів частково, на 0,5 млрд грн, компенсує ці збитки. Але, загалом, вплив виключно макроекономічних факторів зумовив значне зниження рівня прибутку банку.