Причина такого рішення
Рішення схвалене у зв'язку з нездійсненням ліцензіатом діяльності з організації торгівлі на фондовому ринку протягом року, згідно з наявними в НКЦПФР адміністративними даними впродовж 2020 року.
Читайте також: Українська біржа допустила до торгів нового учасника
Що відомо про біржу
«Українська фондова біржа» (УФБ, Київ) — найстаріша фондова біржа країни, створена 29 жовтня 1991 року постановою уряду.
За даними УФБ, торік біржа отримала 0,16 млн грн чистого прибутку проти чистого збитку 0,25 млн грн роком раніше.
Активи біржі на кінець 2020 року становили 17,09 млн грн, в тому числі основні кошти — 13,21 млн грн. Вільні грошові кошти біржі були рівні 2,8 млн грн, власний капітал — 16,09 млн грн.
Основними акціонерами УФБ вказані ТОВ «Джесван» — 34,45% і ТОВ «Український контракт» — 53,85%, а бенефіціарним власником голова правління Валентин Оскольський.
Що відомо про фондові біржі України
В Україні функціонують 11 фондових бірж (згідно з даними Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України), які розташовані в трьох містах: Києві, Миколаєві та Дніпрі (в інших містах є лише філії бірж). Ці 11 бірж станом на 14 серпня 2020 року були ліцензованими організаторами торгів.
- Фондова біржа ПФТС
- Київська міжнародна фондова біржа (КМФБ)
- Українська фондова біржа (УФБ)
- Українська міжбанківська валютна біржа (УМВБ)
- Фондова біржа «ІННЕКС»
- Південно-Українська торгово-інформаційна система «Південь-Сервер» (ПТІС)
- Придніпровська фондова біржа (ПФБ)
- Українська міжнародна фондова біржа (УМФБ)
- Торгово-інформаційна система «Перспектива»
- Східно-Європейська фондова біржа (СЄФБ)
- Українська біржа (УБ)
Усі операції, які здійснюються на біржах, суворо регулюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. НКЦПФР видає ліцензії та регулює правила взаємодії між усіма учасниками фондового ринку країни. Також вона здійснює державний контроль з випуску та обігу цінних паперів і деривативів.