► Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Тенденції валютного ринку
Значення обмінного курсу гривні на міжбанківському ринку практично не змінилося та продовжує залишатися на рівні до 28 грн/$. Упродовж тижня обсяг попиту з боку клієнтів банків переважав пропозицію іноземної валюти як на спотовому, так і на форвардному сегментах ринку.
Натомість у валютних готівкових і безготівкових операціях банків з фізичними особами продовжувало спостерігатися переважання пропозиції іноземної валюти. Це дало банкам змогу придбати в населення з початку квітня близько $93 млн.
Фундаментальну підтримку стабільності обмінного курсу гривні забезпечує позитивне сальдо поточного рахунку платіжного балансу, яке у січні - лютому становило $1 млрд (у січні - лютому торік сальдо дорівнювало +$1,7 млрд).
Експорт та імпорт товарів за перші два місяці 2021 року зростали у річному вимірі майже однаковими темпами — на 3,3% та 3,2% відповідно. Водночас падіння імпорту послуг було значно вищим, ніж зниження експорту за відповідною статтею — відповідно на 35,2% та 10,4%, що стало наслідком стрімкого скорочення витрат резидентів на подорожі за кордон.
Надходження з оплати праці та грошові перекази робітників скоротилися за 2 місяці 2021 року на 13,7% до відповідного періоду минулого року.
Читайте також: Приріст прямих іноземних інвестицій в Україну рекордно скоротився — до $760 мільйонів за підсумками 2020 року
Прямі іноземні інвестиції
Водночас за прямими іноземними інвестиціями у 2021 році спостерігається минулорічна тенденція до скорочення вкладень коштів іноземних інвесторів в українську економіку, вважає Данилишин.
За січень — лютий через негативне значення реінвестованих доходів прямого інвестора (-$206 млн) скорочення участі іноземних інвесторів у капіталі контрольованих ними підприємств становило $39 млн. Додатково через боргові інструменти вкладення прямих інвесторів у підприємства України скоротилися на $198 млн.