Ключовий маркер макропрогнозу НБУ
Крім того, за словами глави Нацбанку, Україна може розраховувати на два транші МВФ з огляду на тривалий процес перемовин.
► Підписуйтеся на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
«Головним припущенням нашого макропрогнозу залишається продовження співпраці з МВФ», — підкреслив Шевченко. Він висловив надію, що Верховна Рада, повернувшись до звичайного режиму роботи, ухвалить усі необхідні для продовження співпраці з МВФ закони.
«Зараз навіть у разі зниження обсягів немає нічого загрозливого. Ці кошти можуть бути заміщені розміщенням євробондів. Ми ж з вами знаємо, що МВФ — це передусім не про гроші, а про довіру до країни. Це потужний сигнал інвесторам», — додав глава центробанку.
При цьому Шевченко підкреслив, що його інституція не фінансуватиме дефіцит держбюджету в разі відсутності фінансування. «Уже був минулий рік, коли було дуже багато спекуляцій на цю тему. Я можу тільки знову процитувати улюблену статтю закону про НБУ № 54:» Національний банк не фінансує дефіцит державного бюджету«. Ні НБУ, ні я не плануємо відступати від цього пункту», — зазначив голова Нацбанку.
Читайте також: Шевченко назвав умови для виділення Україні чергового траншу МВФ
Очікування Нацбанку
«Ми сподіваємося, що Україна зможе отримати додаткове фінансування в рамках ініціативи про додаткову емісію спеціальних прав запозичення. Минулого разу Фонд робив подібну операцію в 2009 році. Це була реакція на кризу. Така ініціатива МВФ для України може стати позитивним фактором», — підкреслив Кирило Шевченко.
За його словами, більш точна цифра залежатиме від курсу валют, що входять до «кошика» СПЗ.
Читайте також: Сальдо платіжного балансу залишається позитивним, але приросту ВВП за 1-й квартал не очікується — глава НБУ
Шевченко зазначив, що мета цієї нової ініціативи, анонсованої МВФ, — забезпечити додаткову ліквідність світової економічної системи через поповнення міжнародних резервів держав — членів Фонду, а її оголошений загальний обсяг — $650 млрд.
Глава Нацбанку уточнив, що питання обговорюватиметься на щойно розпочатих весняних зборах МВФ і Світового банку, однак для реалізації цієї ініціативи необхідне затвердження спочатку Виконавчою радою МВФ, а потім Радою керуючих.