Що відомо
31 березня завершилася кампанія декларування майнового стану. Декларації здали 791 872 посадовця. 652 чиновники зареєстрували біткоїни.
Де найбільше «криптоманів»
Найбільша кількість власників задекларованих криптовалют працює у міських радах, Міністерстві оборони та Національної поліції.
Найбільше криптовалюти записав у декларації депутат Дніпровської міської ради В'ячеслав Мішалов — 18 000 біткоїнів (в еквiвалентi це бiльш нiж $1 млрд). Він очолює рейтинг посадовців, що задекларували біткоїни два роки поспіль.
Нардепи Олександр та Анатолій Урбанські вже три роки знаходяться у топі рейтинга, їх статки не змінюються — 5 328 та 4 256 біткоїнів відповідно.
Депутат Одеської облради Володимир Кривошея вдруге декларує 3 493 біткоїна і також не виходить з топ-п'ятірки.
У п’ятірці лідерів рейтингу співробітник МЗС України Петро Ленський, він разом з дружиною Світланою Ленською задекларував 6 528 біткоїнів.
З топу вибув депутат Одеської обласної ради Олександр Бойченко, який минулого року задекларував 5 750 біткоїнів. У його декларації за 2020-й рік криптовалюти відсутні.
Читайте також: Віртуальні статки: Хто з народних депутатів володіє криптовалютами
Кількість зростає
Кількість посадовців, що декларують біткоїни, зросла. Так, у 2016-му криптовалюту задекларували 25 чиновників, у 2020-му — вже 652.
Курс криптовалют на 7 квітня
Що з криптовалютою в Україні
Криптовалюти в Україні не мають правового статусу, дослідити їх походження неможливо. Це збільшує ризик фінансових зловживань.
Читайте також: Чого очікувати від індустрії криптовалюти в 2021 році
Заявлені біткоїни можуть бути в майбутньому використані для пояснення незаконних доходів. За правилами НАЗК у деклараціях криптовалюти позначають як нематеріальний актив.