Що анонсували в ОП

«Сьогодні дуже важливий день для України і для українців — ми підписали важливий контракт з компанією Pfizer на поставку 10 млн доз вакцини Pfizer. Це дійсно складно було зробити, але завдяки розмові з керівником компанії Pfizer Альбертом Бурле — у мене з ним була розмова 8 лютого — він пообіцяв, що зробить все можливе і неможливе. І зробив це», — сказав президент Володимир Зеленський.

Він додав, що співпраця з американськими фармацевтичними компаніями буде продовжуватися і розширюватися.

Читайте також: Вакцина Pfizer виявилася ефективною проти нового штаму covid-19 — дослідження

Нагадаємо

Раніше «Мінфін» писав, що компанія Pfizer в лютому подала документи на реєстрацію своєї вакцини в Україні. Вакцинація в Україні буде добровільною і безкоштовною.

8 лютого 2021 року Зеленський провів телефонну розмову з Бурле, під час якої голова правління Pfizer пообіцяв зробити все можливе, щоб Україна отримала перші партії вакцини за контрактом якомога швидше.

Страхування від covid-19. Виплата в 50 тисяч гривень

Вакцинація в Україні

24 лютого в Київ була доставлена перша партія з 500 тисяч доз індійської вакцини CoviShield, виробленої за ліцензією AstraZeneca.

Препарат CoviShield є індійським аналогом вакцини шведсько-британського концерну AstraZeneca і проводиться за його ліцензії інститутом сироваток Serum Institute of India. 22 лютого препарат був зареєстрований для екстреного застосування в Україні. Раніше індійська вакцина була схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

Читайте також: 25 березня Україна отримала 215 тисяч доз китайської вакцини CoronaVac

У першому і другому кварталах Україна отримає 2,2−3,7 мільйона доз вакцини AstraZeneca в рамках механізму COVAX. Також країна уклала додаткові прямі угоди з індійським Serum Institute на поставку вакцин, розроблених компаніями AstraZeneca і американської NovaVax.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».