Як відбувалося тестування
«21 кандидат на посади категорії А та 59 — на обіймання посад державної служби фахівців з питань реформ. Саме стільки бажаючих потрапити на посади державної служби пройшли тестування в Центрі оцінювання кандидатів на обіймання посад державної служби.
► Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Кандидати на обіймання посад державної служби категорії А проходили тестування на знання загального законодавства, на абстрактне мислення, а також перевірку рівня володіння іноземною мовою", — йдеться у повідомленні відомства.
Cеред кандидатів на посади категорії А було 18 чоловіків та 3 жінки.
Кандидати на посади державної служби фахівців з питань реформ (категорія Б) проходили тестування на знання загального законодавства, на абстрактне та вербальне мислення. Гендерний розподіл був таким: 46 чоловіків та 13 жінок.
Так, 30 березня оцінювання проходили кандидати від Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (14 осіб), 31 березня — представники Міністерства у справах ветеранів (24 особи) та Міністерства цифрової трансформації (21 особа).
Читайте також: Хто може очолити Податкову: з'явився перелік претендентів
З початком карантину 91 держслужбовець категорії А, а також десятки тисяч службовців інших категорій були призначені на посади за спрощеною системою, за результатами співбесід на умовах контракту.
Контекст
6 березня 2021 року набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення конкурсів на зайняття посад держслужби та інших питань держслужби» (№ 1285).
Усі державні службовці, призначені впродовж дії карантинних обмежень, мають пройти конкурсний відбір, щоб підтвердити свої фаховість і компетентність.
У НАДС зазначають, що тестування — це лише один із етапів конкурсної процедури. Адже за рішенням конкурсної комісії учасники ще можуть проходити етап розв’язання ситуаційних завдань.
На кандидатів, які успішно пройшли тестування, чекають співбесіди. Для категорії А це — співбесіда з Комісією з питань вищого корпусу державної служби, а потім — із суб'єктом призначення. Фахівці з питань реформ (категорія Б) проходять співбесіду з Конкурсною комісією державного органу, після чого фіналісти — з керівником державного органу.
- Як повідомлялося, 17 березня Національне агентство України з питань державної служби розпочало перші конкурси на посади державної служби категорії А.