Такі рішення комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг НБУ ухвалив на засіданні 2 квітня 2021 року.
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новин
Хто пішов на вимогу регулятора
Через відсутність чинних ліцензій виключено 12 фінансових компаній, 10 страховиків, один ломбард та одну кредитну спілку.
Фінансові компанії:
- ТОВ «Фінансова компанія «Прайм Кепітал»
- ТОВ «Фінансова компанія «Барселона»
- ТОВ «Факторингова компанія «Паритет»
- ТОВ «Фінансова компанія «Сіріус»
- ТОВ «Фінансова компанія «Депт Фінанс»
- ТОВ «Кей-Колект»
- ДП «Фінансова установа» ВМ-Фактор
- ТОВ «Фінансова компанія «Гровінг Стейт»
- ТОВ «Фінансова компанія «Реверс Інвест»
- ТЗОВ «Фінансова компанія «Козаков і партнери»
- ТОВ «Фінансова компанія «Алькор Інвест»
- ТОВ «Центр інтернет платежів»
Страховики:
- ПрАТ «СК «Український капітал»
- ПрАТ «СК «Страхові гарантії»
- ТДВ «СК «Проксіма»
- АТ «СК «Кремінь»
- ПрАТ «СК «Інгруп»
- ТДВ «СК «Агрополіс»
- ТДВ «СК «На всякий випадок»
- ПрАТ «СК Свісс Класік Лайф»
- ПрАТ «СТ «Іллічівське»
- ПрАТ «СК «Дельфін»
Кредитна спілка і ломбард
- КС «Ольвія»
- ПТ «Ломбард «Щедрий» за участю ТОВ «Депозит-Інвест Капітал» і ТОВ «Знання-Капітал»
Усі ліцензії цих фінансових установ були анульовані упродовж 2016−2021 років. Зазначені компанії разом із виключенням із Державного реєстру фінансових установ втрачають статус фінансової установи.
Переважна більшість страховиків, що були виключені з реєстру, не подавали звітність до Національного банку з моменту анулювання ліцензій, хоча такий обов’язок у них залишався. Ті страховики, що подавали звітність після анулювання ліцензій, не дотримувалися обов’язкових нормативів. Причини анулювання ліцензій цим компаніям були різні - як добровільна відмова, так і позбавлення ліцензій за порушення ліцензійних умов, а також чинного законодавства, що встановлює вимоги до страховиків. Перебування компаній у реєстрі вводило в оману споживачів щодо можливості користування їх послугами.
Читайте також: Фінринок у цифрах. Нацбанк підрахував учасників
Хто пішов за власним бажанням
- ТОВ «Фінансова компанія «Толкфін»: мало три ліцензії - на надання послуг з фінансового лізингу, надання послуг з факторингу, а також надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту. Ліцензії були анульовані за власною заявою на засіданні 2 квітня 2021 року.
- ТОВ «Фінансова компанія «Фінтрастгарант»: мало чотири ліцензії - на надання послуг з фінансового лізингу, надання послуг з факторингу, надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту, а також на надання гарантій. Ліцензія на надання гарантій була анульована 12 лютого 2021 року. Решта ліцензій анульовані на засіданні 2 квітня 2021 року.
- Кредитна спілка «Поміч» Національного університету «Києво-Могилянська Академія»: мала одну ліцензію на надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту. Ліцензія була анульована за власною заявою установи 26 лютого 2021 року.
Крім того, Національний банк виключив з Державного реєстру страхових і перестрахових брокерів ТОВ «СБ «Профіт» на підставі поданої ним заяви.
Довідково
Відповідно до абзацу 7 п. 1 розділу XIX Положення Про Державний реєстр фінансових установ рішення про виключення фінансової установи-ліцензіата з Державного реєстру фінансових установ та анулювання свідоцтва про реєстрацію фінансової установи може бути прийняте у разі ухвалення рішення про анулювання ліцензії відповідної фінансової установи-ліцензіата. І це якщо після такого анулювання фінансова установа не має чинних ліцензій на право надання певної фінансової послуги.