Що відомо
«Ми почали із НБУ напрацювання до програми, щоб охопити якомога більшу кількість мікропідприємств», — зазначив Майборода.
Він пояснив, що до програми зараз не потрапляють мікропозичальники, ФОПи, які часто користуються бланковими кредитами.
«Для банків це значний обсяг ефективних кредитів, тому що проблемна заборгованість там дуже низька, і підприємці дійсно беруть ресурс для фінансування своєї операційної діяльності. Суми кредитів у них до 200−300 тис. грн», — розповів Майборода.
Читайте також: Ощадбанк видав 2 млрд грн доступних кредитів за програмою «5−7−9%»
Додаткові витрати Фонду будуть незначними, але кількість таких позичальників дуже велика.
Зараз програма важка в адмініструванні, оскільки банки мають розрахувати дані зі створення робочих місць. «Для цього потрібно значний адміністративний ресурс витрачати. А банкам нецікаво витрачати зусилля на мікропозичальника, який бере 200−300 тис. грн. Ми вже отримали доручення Мінфіну, щоб удосконалити програму, зменшити адміністративне навантаження на банки, щоб вони могли кредитувати цих мікропозичальників», — сказав представник Фонду.
Читайте також: «5−7−9%». Кабмін збільшив максимальну суму допомоги до 400 тисяч євро
Нагадаємо
В Україні 1 лютого 2020 року стартувала затверджена урядом програма «Доступні кредити 5−7−9%». Надання трьох можливих ставок за кредитами — 5%, 7% або 9% — залежить від розміру бізнесу та терміну його діяльності.
У квітні Кабінет Міністрів розширив державну програму «Доступні кредити 5−7−9%» на бізнес із річним доходом у 100 млн грн, тоді як раніше ця сума обмежувалася 50 млн грн. Також урядом було збільшено максимальну суму кредиту за програмою з 2 млн грн до 3 млн грн.