Як просувається програма реструктуризації
Станом на кінець березня вже укладено понад 265 додаткових угод між банком та позичальниками і, відповідно, проведено реструктуризацію їхньої заборгованості. Ще за 135 угодами документи розглядаються або готуються до підписання.
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
«Таким чином, на сьогодні Фондом прийнято рішення про реструктуризацію фактично кожного другого іпотечного кредиту банку „Аркада“. Свого часу Фонд адаптував свою програму реструктуризації до ситуації з цією фінустановою. І проміжні результати роботи свідчать, що зроблено це було недаремно», — сказала Ольга Білай, заступник директора-розпорядника ФГВФО.
У результаті проведеної реструктуризації банком отримано 11,4 млн грн у рамках сплати «першого внеску», а щомісяця позичальники за вже реструктуризованими кредитами сплачуватимуть майже 1,8 млн грн.
Усі кошти, отримані від обслуговування та погашення кредитів спрямовуються на задоволення вимог кредиторів.
Контекст
Загальна балансова заборгованість за портфелем іпотечних кредитів банку «Аркада» на початку ліквідації складала 351 млн грн. Станом на 1 березня 2021 року вона зменшилась до 332 млн грн.
Фонд гарантування закликає усіх позичальників за іпотечними кредитами, насамперед тих, хто через різні причини не обслуговує свою заборгованість, приєднатися до програми реструктуризації, відновити платіжну дисципліну та поліпшити свою кредитну історію.
Читайте також: Аукціон з продажу головного офісу банку Аркада не відбувся. Причина — судові тяганини
Скористатися програмою реструктуризації можуть усі позичальники, у тому числі ті, хто мають прострочені зобов’язання за кредитом. Це дозволяє клієнтам банку відновити та зберегти свою позитивну кредитну історію і добре ім'я, а Фонду зберегти якість кредитного портфеля та максимізувати надходження від управління активами банку.