Завдяки розвитку платіжної інфраструктури силами банків рівень безготівкових оплат стрімко зростає, і ця тенденція з позитивними прогнозами зростання економічних показників може бути зупинена спробою врегулювати interchange.
Інтерчейндж (міжбанківська комісія) — це комісія, яку банк-еквайєр, що обслуговує продавця, платить банку-емітенту, який видав картку покупця, за кожну оплату товару або послуги, досконалу за допомогою картки.
Українці стали рідше використовувати готівку і вважають за краще операції з платіжними картками. Особливо це стало актуальним в період пандемії, коли безконтактний розрахунок став більш безпечним і зручним. Так, тільки в 2020 році обсяг і кількість безконтактних платежів збільшилися на 50%, а в цілому кількість операцій з використанням платіжних карт в Україні зросла на 18%. Це один з найвищих в Європі показників. У той же час, рівень проникнення безготівкових платежів — близько 20%, тоді як в середньому в країнах ЄС — більше 60%. У порівнянні з європейськими країнами, Україна менш розвинена з точки зору прийому безготівкових оплат — на кожну 1000 дорослого населення налічується всього 9 POS-терміналів. Середній показник для країн Європи — більше 22.
«Банки — це бізнес, який інвестує в прозоре розвиток економіки. За рахунок міжбанківської комісії розвиваються платіжні термінали, процесингові центри, з'являються нові способи оплати, спонсорується безкоштовне зняття готівки в банкоматах з зарплатних карт. Всі учасники платіжного ринку забезпечують швидкість і стабільність безготівкового обороту коштів, — зазначив Костянтин Лежнин, заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу Ukrsibbank BNP Paribas Group «.