NFT зацікавилися інвестори
Згідно з даними агентства Pitchbook, така популярність NFT не залишилася непоміченою інвесторами, які в 2021 році вклали в компанії, що займаються NFT- і цифровими колекціями, майже втричі більше. Це на $35 млн більше, ніж NFT-стартапи залучили за весь 2020 рік.
Найбільшу угоду було укладено з Sorare, який у лютому залучив близько $50 млн від Benchmark і Accel, а також зірки футболу Ріо Фердинанда.
«Це одне з найбільш захоплюючих подій, які ми бачили в кріптоіндустріі за останні роки. Це одна з тих розробок, які привабливі для масового ринку і потенційно можуть вплинути на світ за межами кріптоніші «, — сказав CNBC Андрій Брашовяну, генеральний партнер Accel.
Легко зрозуміти, чому деякі інвестори зацікавилися NFT: ринок швидко зростає, і деякі цифрові предмети колекціонування продаються за мільйони доларів.
Наприклад, нещодавно художник Beeple продав цифрову картину як NFT-токен за $69 млн, а до цього гифку з котом з гри Nyan Cat реалізували за $600 тис. на аукціоні криптомистецтва.
Проте NFT було зустрінуто скептицизмом з боку деяких інвесторів, які вважають їх ще однієї криптовалютною примхою, яка з часом перестане бути актуальною. Також є побоювання з приводу потенційних маніпуляцій ринком, подібних до тих, які зустрічаються у традиційному світі мистецтва.
Що являють собою NFT-токени
NFT-токени — це тип цифрових активів, призначених для відстеження володіння унікальним віртуальним предметом, наприклад твором мистецтва або спортивними колекційними картками, з використанням технології блокчейн.
За даними Nonfungible.com, у минулому році загальна вартість трансакцій NFT збільшилася в чотири рази і склала $250 млн, у той час як за останній місяць цього року загальні обсяги продажів NFT перевищили $220 млн.
Найбільші венчурні інвестиції в NFT за 2021 рік
Хочете знати про криптовалюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.