Ера цифрового юаня
Вона попередила, що CBDC з'являться раніше, ніж очікується. Фіцпатрік виділила цифровий юань.
Dawn Fitzpatrick, head of the legendary asset management shop sees an 'inflection point' for #Bitcoin and other #cryptocurrencies. The Soros Fund Management CIO, however, gives a mysterious response when asked if she owns any bitcoin.
— Bloomberg Crypto (@crypto) March 26, 2021
More on @crypto: https://t.co/YdUELlFmka pic.twitter.com/shG841DxHw
Пандемія та економічна криза призвели до того, що гравці з Уолл-стріт почали сприймати криптовалюту всерйоз. В іншому випадку вона могла залишитися в статусі другорядного активу, зазначила Фіцпатрік.
За її словами, інвестори почали проявляти інтерес до біткоїни через побоювання щодо знецінення фіатних валют.
Що кажуть про курс біткоїна
Раніше, в інтерв'ю FamilyOffice, глава компанії MicroStrategy Майкл Сейлор заявив, що курс біткоїна в майбутньому може досягти $5 млн.
Голова Банку Норвегії Ойстейн Олсен, впевнений, що біткоїн ніколи не замінить гроші, контрольовані центральними банками.
Цифровий юань
Раніше «Мінфін» писав, що уряд Китаю виділить близько $1,5 млн в рамках обмеженого тестового використання цифрової валюти центрального банку. Це третє серйозне випробування національної цифрової валюти, яка розробляється Народним банком Китаю.
Китай почав розробляти національну цифрову валюту у вересні 2019 року. На відміну від відомих цифрових валют, таких як біткоїн, валюта, яка розробляється центробанком Китаю, контролюється єдиною владою, а не децентралізованою системою, керованою користувачами по всьому світу.
Пілотний проєкт з тестування цифрового юаня включений в державний план, як і зазначено в опублікованому раніше документі про створення в Пекіні та інших містах «особливих тестових зон вільної торгівлі».
Читайте також: Китай готує плацдарм для глобального використання цифрового юаня
Китай очолює список країн, які якнадалі просунулися на шляху запуску суверенних цифрових валют: Пекін вже провів відповідні тести в великих містах, включаючи Шеньчжень, Ченду і Ханчжоу.
Запуск цифрового юаня дозволить Пекіну посилити контроль за грошовими потоками, підвищить ефективність транскордонних платежів і спростить процес інтернаціоналізації юаня, йдеться в звіті HSBC. Китайська система транскордонних платежів CIPS і співпрацює, і конкурує зі SWIFT на тлі напруженості, яка виросла між США і Китаєм.