Хто звільняється від самоізоляції
Згідно з ухваленим документом, від самоізоляції під час повернення до України також звільняються такі категорії громадян:
- молодше 12 років;
- водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
- громадяни України, які здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
- громадяни України, які мають негативний результат тестування на covid-19 методом ПЛР, проведений не більше ніж за 48 годин до перетину державного кордону.
Крім того, дозволяється в'їзд з окупованих територій України без самоізоляції для вакцинації за запрошенням з унікальним ідентифікатором.
Читайте також: Європейський регулятор ринку медпрепаратів визнав вакцину AstraZeneca безпечною
Як контролюється самоізоляція
Громадяни України, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, адмінкордону з тимчасово окупованим Кримом або лінії розмежування, зобов’язані встановити й активувати мобільний додаток системи «Вдома».
«У разі неможливості встановлення мобільного додатка громадяни України підлягають обсервації. Наявність встановленої програми перевіряють прикордонники», — зазначається у документі.
Також негативний результат ПЛР-тесту, що зроблений не більше ніж за 72 години, є обов’язковою умовою в'їзду до України для всіх іноземців.
Нагадаємо
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час пресбрифінгу сьогодні, 23 березня, зазначив, що постанова набула чинності з 22 березня. Вимога діятиме незалежно від того, з якої країни прибуває особа та яка там ситуація з covid-19.
Раніше повідомлялося, що в Європу впускатимуть лише тих, хто вакцинований затвердженими в ЄС вакцинами.
Читайте також: Розробка «ковідного паспорта» для Німеччини коштуватиме 2,7 мільйона євро