Що планується до продажу 23 березня
На ОВДП-аукціонах 23 березня планується дорозміщення чотирьох гривневих випусків на термін 189, 350, 609, 756 і 1155 днів. Про це йдеться на сайті міністерства.
Як зауважив фінансовий аналітик «Мінфіну» Олексій Козирєв, лише по коротких паперах на 189 днів є обмеження за обсягами в межах 500 млн грн. Решта термінів — без обмежень. «Навіть після консультацій з первинними дилерами, які зазвичай проходять не пізніше, ніж за один день до аукціону, цього разу, за нашими даними, чиновники навряд чи будуть змінювати перелік пропонованих облігацій. Основна мета подібних обмежень не змінюється — спробувати максимально знизити дохідність запозичень за рахунок зростання конкуренції між потенційними покупцями».
Що відбувалося на ОВДП-аукціонах 16 березня
На аукціонах 16 березня до держбюджету було залучено 14,307 млрд грн, одну з найбільших сум з початку року.
Середньозважені ставки дохідності впали майже по всіх випусках облігацій, крім довгострокових облігацій з термінами обігу 1162 дня і 2261 день.
Практично за всіма випусками попит на ОВДП було задоволено, крім облігацій з коротким обігом 105 днів, що були обмежені лімітом Мінфіну на 500 млн грн.
Як змінилися портфелі власників ОВДП за тиждень
Протягом 12−19 березня відбулися погашення за раніше розміщеними ОВДП загальним обсягом близько 15 млрд грн, наводить дані Міністерство фінансів на сторінці у фейсбуку.
Читайте також: Українські банки залишаються найбільшими власниками ОВДП. Їх частка становить 51,44%
З урахуванням здійснених виплат та проведених нових розміщень на аукціонах ОВДП 16 березня відбулись такі зміни у структурі власників внутрішніх державних цінних паперів:
- Українські банки залишаються найбільшими власниками ОВДП із загальною часткою 51,5%. Протягом поточного тижня їх портфель зменшився на 1 440 млн грн і становить 528,01 млрд грн.
- Нерезиденти опинилися на першому місці по збільшенню портфеля ОВДП, що засвідчує об'єктивність експертних очікувань щодо їхньої подальшої активності. З 12-го по 19-те березня їх портфель збільшився на 2,502 млрд грн. Загальна вартість ОВДП у власності нерезидентів становить 106,104 млрд грн, з початку року вона збільшилась на 20 812 млн грн. Частка іноземних інвесторів в структурі власників українських внутрішніх державних паперів складає 10,35%.
- Фізичні особи цього разу опинилися на другому місці по збільшенню портфеля ОВДП і збільшили свій портфель на 638 млн грн, а в структурі власників ОВДП їх частка становить 1,46%.
- Портфель територіальних громад протягом поточного тижня збільшився на 37 млн грн, а від початку року на 89,81 млн грн.
- А от портфель юридичних осіб навпаки — зменшився на 3 261 млн грн.
- Портфель НБУ не змінився і становить 322,08 млрд грн.
Скільки необхідно погасити 24 березня
Наступного тижня Україна має сплатити по ОВДП 24 березня:
- повністю погасити випуск гривневих облігацій, який було розміщено з березня 2019 року до січня 2020-го, майже на 10 млрд грн з номінальною дохідністю 18% і саме ці відсотки по випуску;
- відсотки ще по 7 випусках гривневих облігацій з різними термінами погашення і номінальною дохідністю від 6% до 9,7%.
Читайте також: Кабмін розширив коло учасників аукціонів з продажу ОВДП
Як підкреслив Олексій Козирєв, на цьому тижні міністерство знову потрапить у ту саму ситуацію, як напередодні аукціонів 16 березня. «Справа в тому, що Мінфіну в середу треба погасити значні обсяги державних паперів і від того, скільки залучать чиновники на аукціоні у вівторок 23 березня — залежатиме, яке сальдо запозичень і виплат по ОВДП отримає міністерство наступного тижня. Побічно це вплине на поведінку не тільки ресурсного, а й валютного ринків у період з 22-го по 24 березня», — зауважив Козирєв.