Про що нагадала столична влада
«Усвідомлюючи свою відповідальність перед столичним бізнесом, і виключно в межах нашої компетенції, столична влада ще в березні минулого року прийняла низку рішень щодо місцевих пільг усім підприємцям. А в грудні 2020 року за ініціативи міського голови Віталія Кличка Київрада ухвалила рішення не тільки подовжити пільги для столичного бізнесу, а й розширити їх», — прокоментував Харченко.
За його словами, у підприємців є можливість фактично не платити за користування комунальним майном в орендованих у міста приміщеннях.
Читайте також: Локдаун повертається. Київ вводить суворі карантинні обмеження
Харченко нагадав, що підприємці можуть не платити за договорами розміщення засобів пересувної і сезонної торгівлі в разі повного припинення їх діяльності на весь період неможливості роботи. Якщо ж діяльність не заборонено за умовами карантину і підприємці працюють, вони мають можливість платити тільки 50% від розміру певних місцевих зборів за весь період будь-яких карантинних обмежень.
«Міська влада свідомо йде на недоотримання доходів до місцевого бюджету заради підтримки київських підприємців», — зазначив заступник голови КМДА.
Які пільги передбачаються
24 грудня 2020 року депутати Київської міської ради підтримали рішення про подовження дії пільг для підприємців столиці, які зазнають збитків через впроваджені в зв'язку з пандемією коронавіруса обмеження.
Рішення повинно сприяти збереженню робочих місць і бізнесу міста.
Згідно з рішенням депутатів Київської міськради, на період карантину, коли бізнес фактично не працює, сплата за договорами розміщення засобів пересувної і сезонної торгівлі незалежно від розміру плати, визначеної в договорах оренди, становить 1 грн.
Також діє знижена вартість оренди комунального майна — на 50%, а для ресторанного бізнесу, пересувної і сезонної торгівлі — на 50% зменшується пайова участь в утриманні об'єктів благоустрою.
Перелік пільг, які пропонує місто, не вимагає внесення змін до існуючих договорів.
Страхування від covid-19. Виплата до 50 тисяч гривень
Станом на 24 лютого 2021 року граничну суму допомоги підприємцям за програмою «5−7-9%» збільшили до 400 тис. євро.
17 березня 2021 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що відповідно до закону пропонується дозволити укладати колективні трудові договори не тільки між юридичною особою і колективом, а й між фізичною особою-підприємцем та його співробітниками.
Ситуація з коронавірусом у Києві
- У столиці 21 березня 2021 року виявили 434 нових хворих на covid-19, 28 людей померли. У лікарні з коронавірусною хворобою госпіталізували 42 пацієнти. Одужали за добу 107 осіб.
- Всього за період пандемії в Києві підтвердили випадки захворювання у 152 637 осіб. Померли 3062 людини. Подолали хворобу 101 452 киянина.
- З 20 березня 2021 року в Києві ввели жорсткий карантин через ситуацію з поширенням коронавіруса.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».