«Наші люди реально кращі, ніж про нас думають іноземні компанії, і набагато краще, ніж ми самі про себе думаємо» відверто заявив Тарас Потічний, GRC в Bolt Ukraine, розповідаючи про високі ризики вандалізму в Україні. Він зізнався, що всупереч побоюванням своєї команди, за весь час існування свого проекту по оренді електросамокатів було вкрадено всього 10 шт! Проте зовсім несподіваним факапом стали навіть не витрати на рекламну компанію і висока ціна прокату, а бюрократична тяганина в мерії з реєстрацією транспортних засобів. Вийти з мінімальними втратами із здавалося вже практично патової ситуації, допоміг натиск Тараса та антикризовий PR команди, які зуміли обіграти на свою користь зовнішні інформаційні чинники.
Фото: Fuckup night, Тарас Потічний
«Пандемія — це факап, але підприємці ніколи не здаються!» — публічно зізнався Вадим Чернецький, засновник сервісу TicketsBox, який займається продажем квитків на різні заходи. Перші серйозні факапи на сервісі TicketsBox сталися під час продажу квитків на футбольний матч «Україна — Португалія». 30 000 відвідувачів в секунду майже «поклали» сайт через велике навантаження на сервер. Виходом із ситуації стало впровадження електронної черги, яка систематизувала запити клієнтів і розвантажила сайт. А запровадження системи «Анти перекуп», яка передбачає продаж одного квитка на одну банківську карту фізичної особи, допомогло Вадиму вижити в жорсткій сутичці не на життя, а на смерть і протистояти монополістам на ринку квиткових сервісів. Факап зі збоєм сканування штрих кодів на вже роздрукованих квитках, який стався прямо при вході на концерті в київському Палаці Спорту, призвів до розробки та впровадження в роботу компанії універсальної системи зчитування всіх видів штрих кодів і QR кодів на електронних квитках.
Фото: Fuckup night, Вадим Чернецький
«Потрібно вміти думати в бізнесі на декілька кроків вперед» — зазначив під час свого виступу Владислав Савченко, засновник онлайн-супермаркету «Foodex24». Факапом цієї компанії стали зайві витрати на старті бізнесу в 300,000 доларів через відсутність продуманої стратегії і стрімкого запуску онлайн сервісу всього за 14 днів!
«Люди навчаються новим методам покупок в online. Є великий попит на послуги якісної доставки продовольчих товарів «- пояснив такий швидкісний запуск свого сервісу Foodex 24 Владислав Савченко, який заснував свій новий бізнес прямо в момент карантину в Україні, у зв’язку з початком пандемії Covid19 і всесвітнім локдауном в 2020 році. Проект злетів завдяки злагодженій роботі всієї команди, постійному процесу навчання та виконаній роботі над помилками.
«Невдачі — це наш досвід, з якого ми повинні зробити правильні висновки» — подрезюмірував Владислав Савченко, IT-бізнесмен і президент Європейської асоціації програмної інженерії.
Фото: Fuckup night, Владислав Савченко
«Бізнес можна реанімувати! Помиляйтеся швидко, головне не фатально» — підкреслив у своєму виступі В’ячеслав Смирнов, CEO київського офісу міжнародної IT-компанії Solvd, Inc. І розповів про те, як проліт в півмільйона доларів в спробі запуску аналога сервісу Uber в Україні в 2012 році одного з перших українських онлайн сервісів із замовлення таксі «Car and Fly», призвів до створення успішної міжнародної компанії Solvd, Inc.
Фото: Fuckup night, В’ячеслав Смирнов
CEO «Європейської асоціації програмної інженерії» Любов Мочалова зізналася, що зібрати такий сильний склад учасників було в один вечір непросто. Але формат відкритого мікрофона про бізнес факапи зроблять регулярним, тому що вчитися на помилках інших корисно, а бізнес освіта — одна з головних цілей Асоціації. Серед бажаючих виступити вже з десяток успішних бізнесменів України.