Мінуси біткоїна
Висока волатильність
Як відзначають автори доповіді, біткоїн не може виступати як актив-притулок, оскільки він не прив'язаний до інфляції і є вкрай волатильним.
Також Bank of America висловив заклопотаність високою волатильністю біткоїна порівняно з іноземними валютами, золотом і сріблом.
«Навіть після десяти років присутності на ринку і серйозних епізодів підвищення вартості біткоїн не зміг домогтися певної цінової стабільності», — підкреслено в доповіді.
Крім того, головним аргументом на користь збереження біткоїна є не диверсифікація, стабільна прибутковість або захист від інфляції, а швидше чисте підвищення цін — фактор, який залежить від того, що «попит на біткоїн випереджає пропозицію», вважають експерти.
Читайте також: Morgan Stanley дозволить клієнтам інвестувати в біткоїн-фонди
Акумуляція великого обсягу на одному рахунку
Близько 95% біткоїнів контролюються власниками 2,4% гаманців — це може стати перешкодою для масового впровадження криптовалюти.
У доповіді відзначено маркери, завдяки яким стає зрозуміло, що більша частина біткоїнів знаходяться на невеликій кількості рахунків. «Це робить криптовалюту непрактичною як платіжний механізм або інвестиційний інструмент».
Низька швидкість платежів та еко-проблеми
Серед решти перешкод для поширення біткоїна аналітики Bank of America називають низьку швидкість трансакцій платіжної мережі і високе енергоспоживання майнінгових ферм.
За підрахунками аналітиків, виробництво криптовалюти щорічно виділяє близько 60 млн тонн вуглекислого газу, а кожна купівля біткоїна на $1 млрд еквівалентна річним викидам вуглецю від 1,2 млн автомобілів.
Читайте також: Американський бізнесмен Кійосакі закликав купувати біткоїни, золото і срібло
Конкуренція цифрових національних валют
Крім того, експерти не виключили, що в майбутньому біткоїн може наштовхнутися на конкуренцію з боку центральних банків, які розробляють власні цифрові валюти.