Ключовим мотиватором для всіх учасників торгів буде необхідність розрахуватися з бюджетом до кінця цього тижня. Бізнесу за термінами розрахунків з податків вже тягнути особливо нікуди, а з урахуванням ще й того, що 20-те число припадає в цей раз на вихідний — відкладати свої проплати бюджету вже ніхто на останні дні не буде. Тому з сьогоднішнього дня забезпечення податкових платежів стане основною турботою фінансових директорів і великих, і дрібних компаній.
У цей період гривня в дефіциті, що позитивно впливає на валютний ринок. Брак гривневих коштів експортери покривають за рахунок продажу валютної виручки на міжбанку, а у покупців її теж не вистачає з тих же причин необхідності сплати податків і вони знижують свої апетити щодо купівлі валюти. Це створює позитивний настрій щодо перспектив курсу нацвалюти на найближчі дні.
Дивіться також: Час купувати долари? Прогноз курсу та багато іншого
Сплутати всі карти в цій ситуації можуть тільки нерезиденти. Отримавши вчора кошти від погашень ОВДП, частина з іноземців перевклали відразу ж їх у нові облігації і це на валютний ринок ніяк не вплинуло. Але за даними «Мінфіну» деякі нерезиденти ще не визначилися остаточно з цими грошима і їхньою подальшою поведінкою на ринку. Якщо іноземці вирішать купувати на ці кошти валюту — попит зросте, що відіб'ється на курсі. Ми оцінюємо такий «невизначений попит» в суму до $20−35 млн, що не особливо критично навіть для нашого малооб'ємного міжбанку. Але і скидати з рахунків такий варіант розвитку подій — теж не варто. Тим більше, що спекулянти останні пару днів роблять досить активні спроби розгойдати курс, граючи то «на пониження», то «на підвищення».
Від того, що вирішать нерезиденти з ресурсами від вчорашніх погашень ОВДП і від того, як активно експортери будуть «заливати» сьогодні валютою міжбанк напередодні податкових платежів — і буде залежати курсовий тренд на торгах 18 березня.
Нацбанк намагатиметься в хід торгів не втручатися, тим більше, що поки є бажаючі виконати частину цієї роботи замість нього і на цьому навіть непогано заробити. Наприклад, той же Приватбанк вчора на піку ажіотажу продавав долар по 27,74 гривні, чим вирівняв попит і пропозицію, а заодно і продався максимально дорого. До цього, досить довгі періоди часу в разі необхідності подібне часто робив інший держбанк — Укргазбанк. Тому «помічники» у Нацбанку в цьому питанні поки є.
За нашими розрахунками обсяг операцій на міжбанку в четвер буде перебувати у межах до $ 170−210 млн при здійсненні до 630 угод, що пов'язано з активізацією клієнтів в період бюджетних платежів.
Котирування міжбанку, за прогнозами «Мінфіну» 18 березня буде у межах: долар — коридор 27,60 — 27,85 грн, євро — коридор 32,90 — 33,25 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах:
Долар: коридор покупок і продажів 27,55 — 27,90 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах до 20 коп, а в касах банків — до 20−25 коп.
Євро: в банках коридор 32,75 — 33,30 грн при спреді до 25 -30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору 32,85 — 33,20 грн при спреді до 20−25 коп.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,45 — 27,66 грн і продаж 27,75 — 27,86 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,60 — 27,67 грн і продаж 27,72 — 27,75 грн.
Маєте бажання знати про валюту більше? Слідкуйте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі