Оцінка інвесторів
Нова оцінка як мінімум на третину перевищує оцінку, яку компанія отримала в ході останнього раунду фінансування в 2018 році. Тоді вона залучила $14 млрд і, за даними джерел Reuters і The Wall Street Journal, була оцінена в $150 млрд. Reuters називає це найбільшим разовим раундом в світі.
Разом з тим, нова сума істотно менше капіталізації, яку Ant Group розраховувала отримати після IPO.
У своїх документах перед розміщенням компанія вказувала, що її вартість складе $315 млрд, про це повідомляв, зокрема, Bloomberg. В ході IPO стартап планував залучити $34,5 млрд, потім сума зросла до $37 млрд — це стало б найбільшим IPO в історії. Але розміщення зірвалося буквально за день після втручання китайських регуляторів.
Читайте також: Ant Group змусять працювати з критикованим Джеком Ма держбанками
Зараз фонд приватного капіталу Warburg Pincus оцінює Ant Group на суму трохи більше $200 млрд на основі фінансових результатів минулого року і порівняння з аналогічною компанією, заявило агентству анонімне джерело.
На початку 2020 року фонд продав частину своєї частки в стартапі при оцінці в $190 млрд, сказали інші співрозмовники. Ще один неназваний інвестор повідомив, що його оцінка не сильно відрізняється від розрахунків Warburg. Третій інвестор (його Reuters теж не назвав) заявив, що оцінює Ant Group приблизно на рівні 2018 року. Четвертий анонімний інвестор заявив, що не розраховує найближчим часом отримати дохід зі своєї інвестиції в стартап.
Warburg Pincus відмовилася коментувати Reuters оцінку вартості Ant Group і не відповіла на запит про угоду з часткою в компанії. Ant Group відмовилася від коментарів.
Читайте також: Ant Group втрачає персонал через зрив IPO — ЗМІ
Передісторія
IPO Ant Group планувалося на 5 листопада, але 4 листопада компанія оголосила, що розміщення в Гонконзі і Шанхаї відкладається.
Джерела Financial Times, The Wall Street Journal, Bloomberg і Reuters розповідали, що фінансові регулятори Китаю були незадоволені критикою з боку засновника Ant Group Джека Ма, який говорив, що у них «менталітет ломбарду».
Крім того, Пекін розглядав Ant Group як загрозу фінансовій системі країни через масштабне кредитування, в забезпеченні якого стартап майже не брав участі.
Читайте також: Влада Китаю націоналізуює компанії Джека Ма — ЗМІ
За словами джерел WSJ, влада вимагає від стартапу і Alibaba, яка володіє третиною компанії, дистанціюватися від Ма і більше дотримуватися лінії партії. 12 березня гендиректор компанії Саймон Ху покинув посаду.