Динаміка змін обсягу портфелів нерезидентів у внутрішній борг України представлена нижче.
ОВДП, що перебувають в обігу за номінально-амортизаційної вартості
ОВДП, що перебувають в обігу за номінально-амортизаційною вартістю
Як бачимо обсяг позицій нерезидентів
Інфляція в Україні
Найгірша ситуація спостерігалася в квітні 2015 року, коли інфляція досягала 60,9% в річному численні. Це майже в 2 рази гірше осені 2008 року, коли була світова фінансова криза. Поточне прискорення темпів споживчої інфляції викликане також зростанням цін на продовольство та енергоресурси. Нижче дана деталізація за категоріями, на що ціни зросли в лютому найбільше.
Інфляція в Україні за категоріями товарів і послуг
Найбільші темпи зростання продемонстрували ціни на ЖКГ, паливо, освіту, алкоголь, тютюн, продукти харчування та охорону здоров'я. Подешевшали в лютому тільки одяг і взуття. Дана тенденція продовжиться до осені, поки на ринки не надійде продукція нового врожаю і ціни не почнуть падати. Вартість енергоресурсів, ймовірно, досягне свого піку до початку вересня.
Тому, беручи до уваги все вищесказане, слід очікувати подальшого зростання облікової ставки НБУ і, як наслідок, підвищення прибутковості ОВДП. Нерезиденти своєю пропозицією іноземних валют будуть служити фактором стабільності курсу гривні до євро і долара США. Її сильного зміцнення, як в 2019 році, не допустить регулятор.
У п'ятницю пройшло погашення 0,9 млрд доларів США за зовнішніми боргами, а гривня на міжбанку продовжує зміцнюватися. На майбутньому тижні чекаю, що долар США до гривні впаде до рівня 27,55. Єдина європейська валюта, ймовірно, відновить зростання до рівня 33,25.