Істотно на курсі гривні до євро і долара США це не позначилося. Нижче представлена динаміка даного показника.
Валові і «чисті» міжнародні резерви України
«Чисті» міжнародні резерви України скоротилися на 0,12 млрд доларів США — до позначки в 17,68 млрд. З початку року резерви витрачаються на погашення боргів, а поповнюються за рахунок операцій регулятора на міжбанку. Сьогодні пройде погашення зовнішніх кредитів на суму в 0,90 млрд доларів США, тому я очікую падіння міжнародних резервів України за підсумками поточного місяця. Котирування міжбанку, ймовірно, ніяк не відреагують на це і залишаться в рамках існуючого тренду поступового зміцнення гривні.
Споживча інфляція виросла за лютий з 6,1% до 7,5% в річному численні. Причиною цього стало підвищення цін на продукти через поганий врожай та зростання вартості енергоресурсів. Дана тенденція буде спостерігатися до осені, поки на ринок не надійде сільгосппродукція нового врожаю. Виходячи з ринкової кон'юнктури, прискорення темпів подорожчання енергоносіїв до вересня не очікується.
З цієї причини я очікую подальшого підвищення облікової ставки НБУ і зростання прибутковості ОВДП. Це, в свою чергу, призведе до зростання обсягів інвестицій нерезидентів в ці папери. Таким чином, крім експортерів пропозицію іноземних валют на міжбанку формуватимуть ще й іноземні інвестори.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Rating підтвердило кредитний рейтинг України на рівні «B» зі стабільним прогнозом. Це означає, що покупка наших бондів для іноземних інвесторів належить до спекулятивного типу операцій. Однією з головних завдань для Кабміну є отримання хоча б нижній сходинці рейтингу інвестиційного рівня («BBB-»).
Кредитний рейтинг України з 2001 по 2021 рр. Джерело: Fitch Rating
За останні 20 років наша країна жодного разу не отримувала високу оцінку від Fitch Rating. До реструктуризації боргу в 2015 році Україна мала дефолтний рейтинг, а зараз ми «зависли» на відмітках 2010−2013 рр. Випущені в період згаданої реструктуризації ВВП-варранти вільно торгуються на ринку. Їх курс з середини лютого падає, але як і раніше знаходиться вище своєї номінальної вартості — на рівні в 107,63%.
Дані інструменти вважаються високоризиковими, тому їх котирування зростають тільки при «глобальному позитиві» на ринках. Дана ситуація вигідна для Кабміну — з'являється можливість викупити ці папери і зменшити боргове навантаження на бюджет.