Що відомо
«Раніше, відповідно до попередньої редакції Положення про інститут первинних дилерів, учасниками розміщення облігацій внутрішніх державних позик могли бути тільки банки. Утім, торгівці цінними паперами, які створюють значний попит та мають можливість придбавати облігації під час проведення Мінфіном аукціонів лише через банки — первинні дилери, втрачали конкурентну перевагу через обмеження видом фінансових установ, які допущені до участі на них», — заявили у Мінфіні.
Читайте також: Українські банки залишаються найбільшими власниками ОВДП. Їх частка становить 51,44%
У відомстві додали, що імплементація цієї постанови дозволяє внести зміни до Положення про інститут первинних дилерів, що визначатиме первинних дилерів, як фінансові установи, які відповідають встановленим до них вимогам.
Що це дасть
У Мінфіні зазначили, що розширення кола первинних дилерів дозволить підвищити конкуренцію на первинному ринку ОВДП, сприятиме збільшенню ліквідності та зменшенню вартості запозичень на внутрішньому ринку запозичень для держави.
Думка експерта
На думку фінансового аналітика порталу «Мінфін» Олексія Козирєва, на даний час питання розширення кола покупців ОВДП для держави досить актуальне.
«У 2021 року потрібно погашати значний обсяг зовнішніх і внутрішніх зобов'язань. Крім цього, розширюючи коло первинних дилерів, чиновники розраховують на зростання конкуренції між потенційними покупцями ОВДП і таким чином — на зниження їх прибутковості», — зауважив експерт.
Читайте також: Мінфін запропонував розширити коло первинних дилерів на ринку ОВДП. Чому саме зараз
І додав: «З урахуванням прагнення чиновників зробити ринок ОВДП максимально ліквідним — розширення кола первинних дилерів виглядає цілком логічним кроком як для самого міністерства, так і для регулятора фінансового ринку — Національного банку».