На що звертає увагу голова Ради
Державний та гарантований державою борг станом
Збільшення державного боргу до ВВП у 2020 році відбулося значною мірою за рахунок девальвації курсу гривні, тобто після її надмірного зміцнення у 2019 році.
Данилишин зазначає, що «це свідчить про ризики акумулювання значного боргу в іноземній валюті, частка якого на сьогодні становить 64%, або майже 2/3 від загального обсягу державного та гарантованого державою боргу України».
Читайте також: Хто найбільше купив ОВДП у лютому
Він застерігає, що посилення тиску на обмінний курс гривні під дією ринкових чинників може збільшити витрати уряду на обслуговування державного боргу. Таким чином можна «знеструмити» потік бюджетних коштів в економіку та погіршити оцінку кредитоспроможності України як позичальника на зовнішніх ринках, яка нещодавно була підтверджена рейтинговим агентством Fitch на рівні В зі стабільним прогнозом.
«На мій погляд, — зауважує Данилишин, — це підкреслює важливість поглиблення внутрішнього ринку державних запозичень у національній валюті згідно із рекомендаціями, які неодноразово надавалися Радою Національного банку правлінню та Кабінету Міністрів України.
Читайте також: Fitch прогнозує підвищення облікової ставки Нацбанку до 7%
Розвиток внутрішнього ринку державних запозичень має на меті посилення стійкості державних фінансів, які є складовою фінансової стабільності в державі - однієї з визначених законом ключових цілей Національного банку", — стверджує голова Ради Нацбанку.
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.