Контракт зі SpaceX
Як зазначив Наталуха, переговори зі SpaceX тривали з грудня 2020 року. Їх вів комітет економічного розвитку, команда Державного космічного агентства (ДКА) і екскерівник ДКА Михайло Лев.
За підсумком переговорів SpaceX погодила можливість запуску українського супутника за $1 млн.
«Зараз ми можемо говорити про те, що умови контракту попередньо узгоджені і у України тепер є можливість підписати договір на пускові послуги з легендарною американською компанією. Ціна контракту — $1 млн, що є надзвичайно приємною для України ціною і у вісім разів нижче тієї, яка була запланована з самого початку», — написав Наталуха.
На думку Наталухи головний виконавець проекту КБ «Південне» може вже до кінця цього тижня підписати контракт.
Що відомо про супутник «Січ 2−1»
Як пише ain, супутник «Січ 2−30 (2−1)», розробляють в державному конструкторському бюро «Південне». Він є модифікацією іншого супутника КБ, «Січ 2», який пропрацював на сонячно-синхронній орбіті з серпня 2011 по грудень 2012, а потім в результаті відмови батареї хімічної підсистеми енергозабезпечення було втрачено.
Апарат призначений для отримання цифрових зображень поверхні Землі у видимому і ближньому інфрачервоному діапазонах, а також для моніторингу параметрів магнітосфери планети.
Про супутник заговорили 1 лютого 2021 року. Віце-прем'єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський написав, що Президент Володимир Зеленський доручив вивести на орбіту власний супутник дистанційного зондування Землі.
А 12 лютого міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський розповів в інтерв'ю «Першому Діловому», що космічний апарат майже готовий, і вимагає тільки експлуатаційних перевірок.
Примітно, що роком раніше, в березні 2020 року, заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський вже повідомляв, що супутник проведений, а Дніпропетровська область планує виділити на запуск «Січ 2−1» $1 млн.