Облікова ставка та ОВДП
За словами Тихонова, малоймовірно, що йтиметься про порівнянне зростання, але невеликі коригування цілком реальні.
«Головним чином через очікування ринку. Міністерству фінансів доведеться піднімати планку відсікання, щоб залучати ресурси. Найближчим часом альтернативи у цього джерела немає, а інвестори, особливо іноземні, сильно орієнтовані на индикатив НБУ», — підкреслює експерт.
З минулого тижня портфель ОВДП нерезидентів скорочується, нехай і не дуже високими темпами. Однією з причин було очікування збільшення облікової ставки. І як наслідок — прибутковості паперів.
Читайте також: Регулятор не очікує збільшення вкладень нерезидентів в ОВДП до рівня 2019 року
Голова Кредитвестбанку зауважив, що «в останній місяць Мінфін проводить досить прямолінійну політику, спрямовану на зниження прибутковості ОВДП: встановлює ліміти на відносно короткі випуски, відсікає значну частину попиту».
Але сам факт збільшення ставки потребує реакції. Як мінімум — прибутковість облігацій перестане знижуватися в перспективі найближчих 2−3-х торгів. «Я вважаю, — підкреслив Тихонов, — що за деякими середньостроковими і довгостроковими випусками можливе навіть невелике зростання в межах 0,1−0,3%».
Що буде зі ставками по депозитах
Глава Кредитвестбанку нагадав, що темпи зниження ставок по вкладах і так не дуже високі.
«Після динамічного падіння на початку минулого року 12-місячний UIRD практично не змінюється останні півроку. Аналогічні сьогоднішнім показники фіксувалися в серпні 2020-го. І після зростання восени повернулися до літніх показників вже в березні», — зауважив експерт.
Читайте також: Інфляція сповільниться наприкінці 2021 року — Гелетій
У цьому контексті облікова ставка НБУ не може мати вирішального впливу на рівень ставок по вкладах населення. Тим паче, що вона все ще істотно нижче за прибутковість навіть короткострокових вкладів. «Ліквідність банківської системи дуже висока. І в умовах дефіциту платоспроможних позичальників про будь-яке істотне зростання ставок як тренд поки що говорити не доводиться. Я вважаю, що найближчими місяцями вони зберігатимуться на поточних рівнях», — прогнозує Тихонов.