Що кажуть експерти
Обсяг накопичень може стати головним драйвером відновлення після пандемічної рецесії, вважають експерти.
За оцінками аналітиків Bloomberg Economics, найбільше накопичень довелося на домогосподарства в США, Китаї, Великобританії, Японії та найбільших країнах єврозони, які пережили кілька жорстких локдаунів.
Згідно з їхніми даними, тільки американці накопичили $1,5 трлн. Ця цифра в два рази перевищує середньорічне зростання ВВП США і дорівнює річним обсягам виробництва Південної Кореї.
Страхування від covid 19. Виплата в 50 тисяч гривень
На Китай припало 2,8 трлн юанів (близько $430 млрд) накопичень в період карантину, Японію — 32,6 трлн ієн (близько $300 млрд), Великобританію — 117 млрд, Німеччину — 142 млрд євро, Францію — 125 млрд євро, Іспанію — 66 млрд євро, Італію — 54 млрд євро.
Читайте також: Світова економіка втратила в 2020 році чверть мільярда робочих місць
«Величезні запаси вільних грошових коштів з накопичень, що утворилися під час локдаунів, — одна з причин того, чому ми так упевнені в споживчому попиті, який різко підніме економіку», — зазначила старший економіст Bloomberg Economics по єврозоні Маева Казен.
На думку експертів, споживачі витратять свої накопичення переважно на шопінг, ресторани, розваги, туризм і спорт.
Дивіться також: Світова економіка, ОВДП, курс: чого очікувати?
Крім того, вони можуть пустити їх на погашення боргів або взагалі не витрачати, поки ринок праці не відновиться. Якщо в США споживачі витратять всі свої заощаджені в пандемію гроші, ВВП країни виросте відразу на 9%, при поточному прогнозі в 4,6%. А якщо кошти залишаться «під матрацом», американська економіка виросте лише на 2,2%, вважають аналітики.
Нагадаємо
Раніше «Міфнін» писав, що Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання світової економіки в 2021 році на рівні 5,5%, що на 0,3 відсоткових пункти більше в порівнянні з прогнозом жовтня минулого року.
Всесвітній банк прогнозує, що в 2021 році відбудеться зростання світової економіки на 4%. Втім, такий прогноз реалістичний тільки за умови, що вакцинація від коронавірусу, яка вже почалася, триватиме в широких масштабах.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».