Валютний ринок
За словами очільника Ради НБУ, на міжбанківському ринку обмінний курс гривні упродовж минулого тижня перебував у боковому тренді, не перевищуючи 28 грн/$. «Незначне переважання попиту на іноземну валюту з боку клієнтів банків над її пропозицією (в середньому за день на $8 млн) було сформовано головним чином на форвардному сегменті ринку. Водночас збільшився продаж іноземної валюти фізичними особами на готівковому ринку, що дозволило банкам збільшити викуп валюти», — зазначив Данилишин.
«Таким чином, стійкість фундаментальних тенденцій і достатність резервів Національного банку продовжують підтримувати стабільність обмінного курсу гривні в рамках режиму плаваючого курсоутворення у відповідності до Основних засад грошово-кредитної політики на 2021 рік», — підсумував Данилишин.
Читайте також: НБУ знову відмовився від інтервенцій на міжбанку
Платіжний баланс
Сальдо поточного рахунку платіжного балансу України у січні було зведено із профіцитом $797 млн, що на $424 млн менше, ніж у січні 2020 року. Проте «позитивний баланс торгівлі послугами (+$490 млн) дозволив компенсувати від'ємний баланс торгівлі товарами (-$230 млн), а стійкі надходження від оплати праці (+$832 млн) переважили чисті виплати доходів від інвестицій на користь нерезидентів (-$564 млн)», — сказав Данилишин.
Сальдо надходжень прямих іноземних інвестицій в Україну становило у січні $146 млн.
Сталося це, на думку Данилишина, головним чином за рахунок реінвестування доходів прямим іноземним інвестором, тоді як кредити від прямого інвестора — навпаки — скоротились за місяць на $59 млн.
Читайте також: Сезонне зміцнення гривні затримується. Експерти вважають — через Нацбанк
Загальне позитивне сальдо надходжень портфельних інвестицій ($230 млн) обумовлено залученням коштів Урядом через державні боргові цінні папери (+$359 млн). І це — незважаючи на відтік коштів через погашення боргових цінних паперів банками (-$199 млн).
Водночас за іншими категоріями інвестицій відбувається відтік капіталу з країни, підкреслив голова Ради. Причини — «як збільшення обсягів коштів банків, розміщених за кордоном (+$227 млн), та збільшення купівлі іноземної валюти (+$349 млн), так і скорочення кредитування української економіки з боку нерезидентів, головним чином через скорочення обсягів торговельних кредитів», — зауважив Богдан Данилишин.