За 2020 рік «банк в смартфоні» наростив портфель коштів фізосіб у гривні на 7,6 млрд — до 12,6 млрд грн, в доларах — вдвічі — до $ 151 млн. І в євровалюті — з 16 до 40 млн євро.
При цьому, кредитний портфель виріс майже вдвічі — до 14,9 млрд грн.
Прихований чемпіон
Як відомо, monobank не є підопічним Нацбанку, показники його діяльності враховуються на балансі Універсал Банку (в загальному казані) і не є публічними. У той же час, саме діяльність віртуального банку є головним драйвером показників Універсал Банку.
Так, за даними НБУ, на початок 2021 року Універсал Банк мав портфель коштів «фізиків» на 22,1 млрд грн. 18,3 млрд грн з цієї суми — частка monobank. За цим показником віртуальний банк впритул наблизився до ОТП Банку, що замикає топ-10 найбільш депозитних банків.
Найближчі переслідувачі monobank відстають з великим відривом, маючи портфелі трохи більше 10 млрд. грн.
Читайте також: monobank знижує ставки за гривневими депозитами
З кредитування monobank взагалі увірвався до трійки лідерів. За даними НБУ, на початок поточного року більш важкі портфелі кредитів громадянам мали тільки Приватбанк і Альфа-Банк.
У середині 2020 року mono почав відкривати поточні рахунки для фізичних осіб підприємців — ФОП. До початку поточного року залишки на рахунках підприємців сягнули 853 млн грн.
Перший віртуальний
Monobank — перший вітчизняний віртуальний банк без відділень, який почав працювати в 2017 році. Першим продуктом банку стали платіжні карти з кредитними лімітами. Потім були запущені депозити для фізосіб і рахунки для ФОП. З юридичними особами monobank не працює.