1) Проведення аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП. Пропонуватимуться гривневі облігації на 168, 343,476,784 і 1183 дні з обмеженнями в 500 млн гривень на 168 днів, на 1,5 млрд гривень на 343 дні та на 2 млрд на 476 днів. Всі інші гривневі випуски — без обмежень за обсягом. А також чиновники запропонують доларові папери на суму $ 200 млн на 323 дні. З урахуванням того, що 24 лютого необхідно погасити облігацій попередніх випусків на 10,56 млрд гривень і відсотків по багатьом іншим ОВДП — мінфінівці будуть більш поступливими щодо дохідності по них. На це розраховують як місцеві фінансисти, так і іноземні інвестори.
Тому вже з учорашнього дня нерезиденти без зайвого шуму і залучення додаткової уваги готуються до аукціону і накопичують гривню.
Дивіться також: МВФ та Україна: трагедія чи комедія, що буде з курсом і валютними депозитами
Крім цього, чиновники дуже сподіваються на те, що сьогодні багато власників ОВДП, які гасяться завтра — перевкладуть свої кошти у нові папери, так як розрахунки і за сьогоднішнім аукціону і по погашенням старих облігацій пройдуть одним днем — завтра. Як мінімум, по тому пакету, який є у держбанків — Мінфін України на це дуже розраховує. Значні фінансові потоки у вівторок і середу, пов'язані з аукціоном і погашенням ОВДП будуть істотно впливати і на валютний, і на ресурсний ринки.
2) Господарська діяльність підприємств перед кінцем місяця і період відшкодування ПДВ експортерам. Наближення звітної дати активізує всіх клієнтів по закриттю своїх зобов'язань у гривні та у валюті, що додасть статистики міжбанку. За нашими розрахунками, у вівторок обсяг операцій на торгах буде у межах до $ 190−200 млн при укладанні до 600 угод. Крім цього, ще залишилися боржники по сплаті податків, що змушує їх активно гасити прострочені суми державі, щоб скоротити розмір штрафів і пені. Частина з них продає надходження валютної виручки, щоб розрахуватися з бюджетом.
З іншого боку, бізнесу стали надходити невеликими траншами основні суми відшкодувань ПДВ, що скорочує інтерес експортерів до продажу валюти і зіграє проти гривні. Новини від Держказначейства про суми перерахувань таких відшкодувань ПДВ клієнтам — здатні серйозно впливати на поведінку компаній в перебігу сесії. І навіть періодично змінювати курсовий тренд. НБУ продовжить спроби залишатися осторонь і не виходити на міжбанк з інтервенціями. Але якщо почнуться активні перекоси між попитом і пропозицією, що часто буває як в період аукціонів Мінфіну з ОВДП, так і в період виплат відшкодувань ПДВ — ми побачимо Нацбанк на ринку. Спроби тестування рівня в 28 гривень за долар як спекулянтами, так і окремими великими продавцями валюти — продовжаться і сьогодні. Більш того, ми переконані, що найближчим часом котирування долара закріпляться вище тієї позначки.
Котирування міжбанку, за прогнозами «Мінфіну» 23 лютого будуть у межах: долар — коридор 27,75 — 28,05 грн, євро — коридор 33,70- 34,10 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах:
Долар: коридор покупок і продажів 27,80 — 28,10 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній до 20 коп, а в касах банків — до 25 коп.
Євро: в банках коридор 33,40 — 34,15 грн при спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору 33,60 — 34,05 грн при спреді до 25 коп.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,65 — 27,84 грн і продаж 27,95 — 28,10 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,80 — 27,87 грн та продаж 27,90 — 27,98 грн.
Маєте бажання знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі