Що відбувається
«Основні ризики — це потенційне скорочення припливу нерезидентів в українські облігації і відтягування критичних рішень (критичних реформ) в умовах, коли фінансова ситуація «не тисне», — підкреслив Боярчук.
Експерт зауважив, що поки критичної ситуації немає. У світі відбувається масштабне кількісне пом'якшення — друкують трильйони доларів та євро. З'явилося багато вільних грошей, які нікуди вкладати, від чого і виникає високий апетит до ризиків, вважає Боярчук. І додає: тому українські борги купуватимуть і без МВФ.
Читайте також: Місія МВФ завершила роботу в Україні. Результат — потрібен більший прогрес
Які можуть бути очікування
Такий стан справ може призвести до накопичення проблем і створити ризик політичного і соціального вибуху, коли програми кількісного пом'якшення згорнуться. Одночасно проблема фінансування стане гострою, а політичної можливості провести необхідні реформи вже не буде, зазначив експерт.
«Бачимо, що Зеленському стає складно проводити рішення через парламент. Судова і антикорупційна реформи дуже болючі для еліт», — підкреслив Боярчук.
Читайте також: Шмигаль назвав діалог з МВФ «конструктивною співпрацею», яке триватиме
Аналітик прогнозує, що до середини року нічого з МВФ не налагодиться. Активніший рух почнеться, коли стануть з'являтися сигнали про потенційне згортання кількісного пом'якшення. «Тоді в уряді будуть змушені більш активно рухатися. Поки не буде тиску, не тиснутиме фінансова ситуація — ймовірність просування болючих реформ залишиться досить низькою», — підсумував виконавчий директор.