Майнінг етеріуму
Один ноутбук з відеокартою RTX 3060 протягом двох годин здатний добути 0,00053 етеріуму ($0,92 на поточний момент). Виходячи з цих оцінок, за рік на одному такому ноутбуці можна добути 2,3 етеріуму (понад $4 тис.). Отже, ферма з 20 ноутбуків приноситиме понад $76,8 тис. прибутку при поточних цінах і з урахуванням вартості електрики в Китаї.
Окупність ноутбука вартістю від $1 тис. становить приблизно три з половиною місяці, підрахував портал Techarp.
Наразі криптовалюта етеріум торгується на рівні $1750.
Читайте також: Біткоїн шкодить довкіллю через небезпечність майнінга
Динаміка біткоїна
Тим часом ціна найпопулярнішої криптовалюти біткоїна знову досягла рекордного рівня. Тепер одна монета коштує понад $48 тис., свідчать дані платформи CoinDesk.
Вранці у вівторок, 9 лютого, біткоїн подорожчав на 23,28% — до $48,119 тис. Наразі, за 14:23 за Києвом, вартість біткоїна склала $46,754 тис. На попередньому максимумі біткоїн коштував понад $45 тис.
Різке зростання намітилося вдень у понеділок, 8 лютого, після того, як компанія Tesla оголосила про покупку криптовалюти на $1,5 млрд. Компанія також вказала, що найближчим часом планує почати приймати біткоїни як засіб оплати за свої продукти.
Екс-глава Управління контролера грошового обігу (OCC) в складі Мінфіну США Брайан Брукс у розмові з CoinDesk прокоментував цю покупку.
«Для тих, хто інвестує в біткоїни, це приголомшлива новина. Для тих, хто до цього не причетний, вона виглядає почасти тривожною», — прокоментував він.
Читайте також: Біткоїн встановив новий рекорд — курс пробив позначку у $48 тисяч
Думка традиційних економістів
Брукс підкреслив, що після реалізації анонсованого Джо Байденом нового пакету стимулів темпи зростання грошової маси прискоряться з 25% на початок пандемії до 40%. Це і змушує компанії на кшталт Tesla і MicroStrategy розміщувати резерви в першій криптовалюті.
Це турбує тих, хто пов’язаний з традиційною економікою.
«Це божевілля, вірно? Інфляція так працює: чим більше у вас активів, тим меншу цінність вони мають. Це пояснює, чому багато установ хочуть мати біткоїн у резервах. Потенційно це найстабільніше джерело цінності у довгостроковій перспективі», — пояснив Брайан Брукс.
Читайте також: Аналітик Bloomberg Intelligence назвав біткоїн новою версією золота
Раніше
«Мінфін» писав, що подорожчання біткоїну виявилося шкідливим для навколишнього середовища, оскільки майнінг криптовалюти залишає за собою великий вуглецевий слід.