«Чисті» міжнародні резерви в січні поточного року по відношенню до грудня минулого скоротилися на 1,71% (0,31 млрд доларів США). Зростання порівняно з аналогічним періодом 2020 року становить 0,98 млрд доларів США (5,83%). Основними причинами зниження запасів у січні стали операції Кабміну з управління держборгом і переоцінка вартості активів, які в них входять. Валові резерви покривають майже 5 місяців запланованого імпорту, що знаходиться в межах нормативу для підтримки стабільності курсу національної валюти на ринку.
На вівторковому ринку ОВДП нерезиденти продовжують нарощувати обсяг своїх інвестицій. На діаграмах нижче видно динаміка зростання з початку поточного року.
З початку року нерезиденти купили ОВДП на 11,73 млрд гривень (відносне зростання становить 13,75%). Дані папери з точки зору іноземних інвесторів мають прийнятне співвідношення між прибутковістю і ризиком, особливо на тлі негативних ставок за бондами розвинених країн. У поточній макроекономічній ситуації я вважаю, що нерезиденти продовжать збільшувати свої портфелі в ОВДП.
У вівторок Мінфін України проведе аукціон з розміщення ОВДП. Ринку будуть запропоновані держбонди з терміном погашення в 6, 12, 18, 24, 36 і 72 місяці в гривнях, а також 12 місяців — в доларах США. Очікую підвищений інтерес нерезидентів до 6-річних облігаціях в гривнях і річним в доларах. У цьому випадку він вийдуть з продажем доларів на міжбанк, що призведе до посилення гривні.
Таким чином тренд на посилення національної валюти до євро і долара США продовжиться і на цьому тижні. Також будуть цікаві попередні підсумки візиту місії МВФ в Україну. Судячи із заяв українських офіційних осіб, нас чекають позитивні новини.
На майбутньому тижні за курсом долара США проти гривні очікую послаблення до рівня 27,65. Єдина європейська валюта до гривні, ймовірно, зміцниться до позначки 33,55.