Що відбувається
При майнінгу виробляється 36,95 мегатонн вуглекислого газу на рік, приблизно як у Новій Зеландії. А за оцінками Digonomist, він споживає стільки ж енергії, що й Чилі — близько 77,78 ТВт-год.
Для генерації коду споживається стільки енергії, скільки використовує ціла країна.
У міру зростання ціни на біткоїн зростає і споживання енергії
За словами представника Кембриджського центру альтернативних фінансів Мішеля Раухса, на частку майнінгу припадає близько 0,5% від загального світового споживання електроенергії.
Чим успішнішим стає біткоїн, тим вищою є його ціна. А чим вища ціна, тим більша конкуренція, а отже, й більше енергії витрачається на видобуток.
Сьогодні ціна одного біткоїна станом на 11:52 за Києвом дорівнює $39 518.
Що передувало
Спочатку біткоїн як криптовалюта коштував всього кілька центів і практично не привертав до себе особливої уваги громадськості. Тільки у 2013 році курс біткоїна вперше подолав позначку $1000.
Читайте також: PR-феномен Ілона Маска у соцмережах допоміг злетіти біткоїну та акціям Cyberpunk 2077 і GameStop — ЗМІ
Блокчейн — цифровий реєстр всіх трансакцій з біткоїном. Його спроєктовано таким чином, щоб користувачі не могли «двічі витратити» кошти — недолік, за якого один і той самий цифровий токен може бути витрачено більше одного разу.
Кожен блок, який додається до ланцюжка, містить жорстке криптографічне посилання на попередній блок. Прихильники біткоїнів стверджують, що це робить його надзвичайно безпечним.