Що вже відбувається
Виконавчий директор UkraineInvest зауважив, що в Україну вже надходять $1,1 млрд інвестицій у гірничо-видобувну промисловість від канадської компанії Black Iron та 200 млн євро від Kronospan, яка будує своє підприємство. Також свої заводи зараз зводять бельгійський виробник матраців Monks International та датський виробник меблів Hjorn Knudsen.
«Раніше Азія була провідним виробничим майданчиком. Але через коронавірус стало зрозуміло, що довгі ланцюги постачання можуть вплинути на ефективність контрактів. Це допомогає нанести Україну на карту європейських інвесторів», — сказав Цівкач.
Читайте також: Приплив іноземних інвестицій в Україну практично зупинився — глава Ради НБУ
Які маємо проблеми
«Утім інвестори досі жаліються на затвердження документів, правозахисну сферу, а також податкову та митну служби. На інвестиційний клімат впливають також монополії, але Цівкач зауважив, що цю проблему може полегшити перегляд антитрастової системи та створення суду з питань конкуренції», — стверджує Bloomberg.
Іноземні інвестиції в Україну впали на фоні пандемії
Читайте також: За майже 30 років Україна залучила близько $50 мільярдів ПІІ. Польща — $240 мільярдів
«Все у наших руках, інтерес є. Ми повинні створити комфортні умови для інвесторів», — зазначив виконавчий директор UkraineInvest.
Цівкач нагадав, що уряд вже полегшив правила продажу сільськогосподарських земель, лібералізував ринок газу та цифровізував багато послуг.