Суть скарги
Ухвалою Госпсуду від
Товариство «Крим Дівелопмент» пов’язують із Ігорем Коломойським та його партнерами. Це одна із компаній «приватівців», які на підставі рішення Арбітражного суду Гааги стягують з РФ компенсацію за нерухомість, відібрану в них у Криму після анексії пів острова Росією.
Перебіг подій
Історія стягнення акцій Промінвестбанку почалася в травні 2018 року. Гаазький суд постановив, що Росія має відшкодувати декільком українським компаніям збитки за анексію Криму в розмірі $159 млн.
Позов подали ексголова Приватбанку Олександр Дубілет і 18 компаній, пов'язаних з ексвласниками Промінвестбанку або Приватбанком, у т. ч. ПрАТ «Фортуна».
У вересні 2018 року Київський апеляційний суд арештував акції Промінвестбанку на виконання рішення міжнародного арбітражу щодо стягнення з РФ компенсацій за українські активи в Криму.
Після цього Державна виконавча служба виставила 99,7726% акцій Промінвестбанку на аукціон.
Торги з продажу Промінвестбанку мали пройти 11 лютого 2020 року на біржі ПФТС. Стартова ціна лоту була знижена вдвічі порівняно з ціною на першому аукціоні — до 266,05 млн грн. Попередні два аукціони не відбулися через відсутність покупців.
Проте в той самий день Окружний адмінсуд Києва заборонив продаж 99,7% акцій Промінвестбанку.
2 березня Стокгольмський арбітраж знову заборонив продаж акцій Промінвестбанку — української «дочки» російського ВЕБ.РФ.
Однак біржа ПФТС повідомила,
Читайте також: НБУ дозволив Тігіпку купити фінкомпанію Фортіфай, власника Промінвестбанку
У жовтні — листопаді 2020 року АМКУ і НБУ надали дозволи компанії Сергія Тігіпка на придбання ФК «Фортіфай». У планах Тігіпка, про які він публічно заявляв, було переведення робочих активів Промінвестбанку в Таскомбанк.
Нацбанк повідомив, що отримав від Сергія Тігіпка пакет документів для узгодження купівлі Промінвестбанку.
Що відомо про власників ПІБу та їхні позови
У даних НБУ
У вересні минулого року шостий апеляційний адмінсуд не задовольнив апеляційну скаргу ВЕБ. РФ на рішення Окружного адмінсуду м. Києва від
Читайте також: Ощадбанку повернули доступ до понад $1,3 мільярда за втрати в Криму
14 січня 2021 року Верховний Суд вчергове відмовився задовольнити скаргу ВЕБ. РФ на ухвалу Київського апеляційного суду від
Натомість Верховний Суд погодився з висновком Київського апеляційного суду, зауваживши, що вжиття забезпечувальних заходів призвело б до зупинення виконання рішення Гаазького арбітражного суду від 02.05.18, яким було задоволено позов низки компаній, пов’язаних з Коломойським та його партнерами.
Що відомо про стан Промінвестбанку
- Промінвестбанк зафіксував за підсумками 2020 року збиток у розмірі 451,5 млн грн.
- Заявлений банком показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу
на 01.01.21 становить 26,72% (вимога НБУ — не менше 10%). Разом з тим ПІБ порушив цілу низку нормативів центробанку. - У третьому кварталі 2020 року Промінвестбанк списав непрацюючі кредити на 13,85 млрд грн.
- За розміром загальних активів банк станом
на 01.12.2020 посідає 8-у позицію серед 20 банків, що належать іноземним банківським групам.
Читайте також: Банки, які за підсумками 11 місяців 2020 року отримали збиток