Чим опікуватиметься новий радник міністра фінансів
Призначення знаного у державних колах економіста пов`язано з тим, що провідні світові економіки з усіх сил намагаються впоратися з пандемією та забезпечити продовження наміченого курсу глобального відновлення.
Ліптон на новій посаді зосередиться на ролі Штатів у G7 та G20.
Поінформовані джерела стверджують, що залучення Ліптона до міжнародних справ дозволить Джанет Йеллен зосередитися на економіці США та працювати над забезпеченням виконання плану рятунку економіки президента Джо Байдена.
План порятунку президента Байдена передбачає виплати американцям у розмірі $1,4 тис., а загальні витрати на нього складають $1,9 трлн. Проти цього плану виступають республіканці Конгресу.
«Присутність Ліптона у міністерстві фінансів Йеллен є великим стимулом для міжнародних зусиль відомства. Він викликає довіру та сигналізує про те, що адміністрація Байдена готова почати негайні дії, щоб відреагувати на економічні аспекти світової кризи», — зазначив старший науковий співробітник Центру глобального розвитку, експівробітник Мінфіну Скотт Морріс.
Читайте також: Якою буде фінансова політика США
Що відомо про Девіда Ліптона
Ліптон з 1993-го по 1998 рік працював заступником міністра фінансів з міжнародних питань за часів президентства Біла Клінтона. Очікується, що його призначення допоможе у прагненні Вашингтона відновити зв`язки із союзниками та міжнародними організаціями.
На посаді заступника директора-розпорядника МВФ Ліптон працював дев`ять років (2011−2020) — найтривалішій термін серед усіх людей на цій посаді.
Зробив вагомий внесок у розробку заходів реагування на азійську кризу, що виникла наприкінці 90-х років. Після відставки Крістін Лагард тимчасово виконував обов`язки директора-розпорядника МВФ.
Ліптон часто критично висловлювався про торгову і тарифну політику експрезидента Дональда Трампа.
Читайте також: Міністром фінансів США вперше в історії стала жінка. Сенат затвердив на посаду голови Джанет Єллен
Ліптон та Україна
У 2017 році Ліптон відвідав Київ, де зустрічався з тодішніми президентом Петром Порошенком і прем`єр-міністром Володимиром Гройсманом. Також Ліптон неодноразово давав поради українській владі, як прискорити економічне зростання.
У 2019 році він підкреслив, що впевнений у можливості України забезпечити за допомогою низки реформ прискорене економічне зростання. Однак якщо залишиться корупція, не відбудеться реформа державного сектору економіки, то і зростання не відбудеться, зазначив Ліптон.
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.