Що відбувалося
Майже два роки ПАТ «Златобанк» перебував у статусі «зомбі"-банку: колишні акціонери у судовому порядку домоглися оскарження рішень про визнання банку неплатоспроможним і тим самим заблокували процедуру його ліквідації. Фонд був змушений зупинити розрахунки із вкладниками та кредиторами банку.
На цьому колишні власники банку не зупинилися: у липні 2019 року вони внесли зміни до Єдиного державного реєстру, перейменувавши банк на ПАТ «Злато» та змінивши місцезнаходження юрособи. Ще одним кроком стала спроба розпочати процедуру банкрутства банку відповідно до норм Кодексу про банкрутство, який жодним чином не регламентує банкрутство банків.
Такі дії, вочевидь, були спробою колишніх акціонерів уникнути можливого покарання за доведення банку до банкрутства та нанесення збитків кредиторам банку.
Тільки у межах виплати гарантованого відшкодування вкладниками Златобанку було отримано понад 826 млн грн, загальна сума акцептованих вимог кредиторів становить 6 877,3 млн грн.
Читайте також: Цього тижня на продаж заплановано активи банків-банкрутів загальною сумою 12,97 мільярда
Результат судових тяганин
Внаслідок численних судових спорів, ініційованих та виграних Фондом гарантування вкладів, було відновлено статусу-кво банку: здійснену перереєстрацію визнано незаконною, справу про банкрутство закрито, на підставі норм Закону України № 590 у Держреєстрі у позасудовому порядку поновлено запис про здійснення ліквідації банку уповноваженою особою Фонду.
Таким чином вдалося поставити крапку в тривалій боротьбі за відновлення контролю над Златобанком.
«Для нас це беззаперечна перемога. Взяттям під контроль ПАТ «Златобанк» Фонд не тільки де-юре, а й де-факто зможе продовжувати процедуру ліквідації, що дасть можливість реалізувати та виконати основні завдання Фонду і забезпечити захист кредиторів банку, — зазначив Владислав Кадиров, директор департаменту правового забезпечення Фонду.
На сьогодні Фонд проводить інвентаризацію активів банку, аби поновити задоволення вимог кредиторів шляхом продажу активів.
«Якщо у результаті інвентаризації буде виявлено факти виведення активів банку, ми порушуватимемо справи щодо відшкодування шкоди, нанесеної кредиторам банку за час, коли над ним було втрачено контроль», — сказав Віктор Новіков, заступник директора-розпорядника Фонду.
Нагадаємо
На сьогодні у статусі «зомбі"-банків залишаються три фінустанови: Укрінбанк, КСГ Банк і банк «Капітал».