Що відомо
Бот називається «Досьє». За номером телефону або ІПН людини бот видає його паспортні дані, прописку, адреси електронної пошти і навіть досьє на родичів.
Такий набір даних обійдеться від 9 до 15 грн в залежності від підписки, яку бот пропонує оформити.
Читайте також: В Telegram «злили» базу даних водійських прав українців
Менші набори даних коштують дешевше, від 3 грн за запит. У бота аж 4 різних тарифи.
Звідки дані
Як повідомляється в самому боті, він «використовує алгоритм парсинга на низці інтернет ресурсів, звідки збирається інформація і передається користувачеві».
«Вся ця інформація є в відкритих джерелах. Ми також здійснюємо зручний і простий пошук. У зв'язку з чим ми не маємо можливості до редагування, додавання або видалення будь-якої інформації», — йдеться в описі бота.
AIN спробував дізнатися, звідки бот бере дані, запитавши безпосередньо у його творців. На що отримала відповідь, що бот «Досьє» — рекламний, актуальні дані можна отримати в іншому боті. Для цього потрібно заплатити 500 грн на карту, після чого клієнт отримає посилання на бота і ключ для входу.
Читайте також: 13 шахрайських схем, які дозволили вкрасти в українців 362 мільйона
За номером карти дізнатися особу одержувача не вдалося. Ні Приватбанк, ні monobank не видали ідентифікаційних даних власника карти.
Раніше повідомлялося
У месенджері телеграм з'явилося два бота, які шукають персональні дані українських користувачів за номером телефону за гроші.
Повідомлялося, що боти, імовірно, беруть дані з вкраденої бази клієнтів Приватбанку. У банку говорять, що це неможливо.
Раніше «Мінфін» розповідав про ризики і заходи безпеки.