Початкові оцінки Європейського союзу показали, що економіка зони євро в четвертому кварталі 2020 року скоротилася менше, ніж очікувалося. Причина спаду — обмеження для боротьби з пандемією. Євро, можливо, чекає більш різке зниження в першому кварталі цього року.
Ці побоювання посилились після того, як роздрібні продажі в Німеччині, найбільшій економіці Європи, в грудні впали більше, ніж прогнозувалося, згідно з даними в понеділок.
«Тут справи йдуть ще більш гнітюче», — відзначають стратеги Commerzbank в щоденній замітці.
Читайте також: Перший тиждень лютого: чого чекати від валютного ринку
«Роздрібні продажі в Німеччині за грудень сильно розчарували, давши перше уявлення про те, як сектор послуг страждає від поточних обмежень в Європі, що, ймовірно, буде відображено у відповідних PMI (індексах менеджерів із закупівель) протягом тижня».
По відношенню до долара євро торгувався на рівні $1,2078, що трохи вище мінімуму початку грудня о 1,2056 долара напередодні. Він впав більш ніж на 2% з піку на початку січня близько $ 1,2350.
Індекс долара знизився на 0,1% до 90,87 на тлі подальшого зростання світових фондових індексів, але залишився недалеко від свого нічного піку в 91,063, найвищого рівня з 10 грудня.
Долар також виграв від масового закриття коротких позицій, особливо по відношенню до ієни. Хедж-фонди мали свої найбільші короткі позиції по відношенню до долара з жовтня 2016 року.
Читайте також: Світова економіка, ОВДП, курс: чого очікувати? (відео)
По відношенню до ієни долар ненадовго перетнув 105 ієн, вперше з середини листопада, і втримався на рівні 104,875 ієн.
Надія на стимули
Багато хто розглядає відновлення долара з початку минулого місяця як корекцію після його неухильного падіння — індекс долара втратив майже 7% в 2020 році — на очікуваннях глобального відновлення після пандемії на тлі величезних бюджетних витрат і продовження грошово-кредитної політики.
Однак деякі, наприклад, глава відділу стратегії Millennium GlobalКлер Діссен, залишаються обережними щодо долара, посилаючись на відносну привабливість оцінки європейських активів в порівнянні з ринками США.
«Короткострокові перспективи порівняно більш негативні для Європи, ніж для США, але більш довгострокові перспективи більш конструктивні», — сказала вона.
Долару також продовжували надавати підтримку ознаки того, що президент Джо Байден готовий просувати свій план допомоги covid-19 на $1,9 трильйона, навіть якщо він не отримає підтримки республіканців. Переговори поновляться у вівторок.
Австралійський долар знизився після того, як центральний банк країни заявив, що розширить свою програму кількісного пом'якшення, щоб купити додатково облігації на $100 мільярдів, рішення, яке, на думку багатьох учасників ринку, буде відкладено до наступного місяця.
В останній раз австралійський долар становив $0,7634, що трохи вище рівня початку дня, але нижче денного максимуму $0,7662.